Jak pořídit fotografii z videa

Není neobvyklé, když se díváte na video, že je nutné uložit snímek z videa, nebo jak se říká, pořídit fotografii z videa.V tomto článku budeme hovořit o tom, jak se to dělá, pomocí příkladu čtyř populárních programů pro sledování videa.

Jak pořizovat fotografie z videa pomocí přehrávače VLC

Přehrávač VLC je v současnosti jedním z nejpopulárnějších přehrávačů videa.VLC Player si získal popularitu díky jednoduchému rozhraní a podpoře všech nezbytných funkcí.Mezi tyto funkce patří vytváření fotografií z videa.Chcete-li pořídit fotografii z videa pomocí přehrávače VLC, musíte otevřít rozbalovací nabídku „Video“ a vybrat položku „Snímek“.

Poté program uloží aktuální snímek jako samostatnou fotografii.Pro větší pohodlí můžete video pozastavit a tuto funkci použít.Všechny uložené snímky budou ve složce C: \ Users \ Username \ Pictures.Najdete je také v knihovně Obrázky.

Jak pořídit fotografii z videa pomocí Media Player Classic

Media Player Classic je další velmi populární přehrávač videa.Pokud ji použijete, musíte pro pořízení fotografie z videa otevřít rozevírací nabídku „Soubor“ a vyberte „Uložit obrázek“.

Potéz toho se objeví okno, ve kterém musíte určit složku pro uložení tohoto snímku.Je třeba také poznamenat, že v aplikaci Media Player Classic můžete ukládat snímky pomocí kombinace kláves ALT + I, aniž byste museli otevírat nabídku „Soubor“.

Kromě uložení jednoho snímku můžete v aplikaci Media Player Classic oříznout snímky z videa.Chcete-li to provést, otevřete nabídku „Soubor“ a vyberte „Uložit miniatury“.

Výsledkem je obrázek jako na snímku obrazovky (níže).

Tento obrázek zobrazuje název video souboru, jeho velikost, trvání a rozlišení.Pod touto informací je řezání snímků z videa se zobrazením času.

Jak uložit video snímek v programu GOMPlayer

Pokud používáte přehrávač médií GOMPlayer, musíte pro uložení fotografie z videa kliknout pravým tlačítkem myši na samotné video av zobrazené nabídce vyberte položku „Video - Uložit aktuální snímek“.Můžete také použít klávesovou zkratku CTRL + E.

Stejně jako v programu Media Player Classic můžete v programu GOMPlayer řezat video rámečky.Chcete-li to provést, použijte funkci "Video - Vytvořit snímek náhledu".

Jak uložit snímek z videa v KMPlayeru

Pokud používáte KMPlayer pro sledování videa, musíte pro uložení snímku z videa kliknout pravým tlačítkem myši na video aotevřete nabídku „Zachycení - Zachytí zdrojový snímek“.Poté se na obrazovce objeví okno, ve kterém stačí uložit výsledný snímek do jakékoli složky.

Také v KMPlayeru existuje funkce nazvaná „Extrakce snímků“, může býtzačít používat nabídku Capture nebo používat kombinaci kláves CTRL + G.Po spuštění této funkce se na obrazovce objeví malé okno, ve kterém můžete nakonfigurovat automatické ukládání snímků.Zde můžete například nakonfigurovat úložiště každého stého snímku nebo jednoho snímku za sekundu.

Poté, co v okně „Vysunout rám“ vyberete požadovaná nastavení, spusťte přehrávání videa a klikněte na tlačítko „Start“.Poté program začne ukládat snímky do zadané složky.