Jak pořídit fotografii z webové kamery

Pro moderní počítač - Webová kamera není vyměnitelné zařízení.S ním můžete chatovat na internetu, natáčet videa a také fotografovat.V tomto článku se budeme zabývat řadou jednoduchých a rychlých způsobů, které vám umožní pořídit fotografii z webové kamery.

Jak pořídit fotografii z webové kamery pomocí programu ManyCam

Většina programů pro webové kamery je placená.A ty, které jsou zpravidla zdarma, jsou beznadějně zastaralé a mají velmi omezenou sadu funkcí.Mezi všemi bezplatnými programy pro práci s webovou kamerou vyniká program ManyCam.Je vybaven mnoha zajímavými funkcemi a je distribuován zdarma.Můžete si ji stáhnout z oficiálního webu.

Po spuštění tohoto programu uvidíte, že jeho rozhraní se skládá z několika karet.První karta je karta Video.Na této kartě můžete střílet video a pořizovat fotografie z webové kamery.První věc, kterou musíme udělat, je povolit podporu vysokého rozlišení v nastavení programu, protože ve výchozím nastavení program pořizuje fotografie s rozlišením ne více než 640 x 480 pixelů.

Za tímto účelem otevřete rozbalovací nabídku s povolením a vyberte „Nastavení“.

V okně nastavení zaškrtněte před položkou 1024 až 768, jedná se o maximální rozlišení,která je k dispozici v bezplatné verzi programu.Další oprávnění lze povolit pouze v placené verzi pro.

Po uložení nastavení vyberte rozlišení 768p a stiskněte tlačítko s obrázkem kamery, abyste mohli pořídit fotografii z webové kamery.

Poté, co program pořídí fotografii z webové kamery, najdete výsledný obrázek ve složce Library /Images /ManyCam.

Jak pořídit fotografii z webové kamery pomocí online služeb

Existuje mnoho online služeb, které vám umožňují fotografovat z webu.kamery jsou právě v prohlížeči.Tato metoda nevyžaduje instalaci a použití jakýchkoli dalších programů, proto je třeba ji také zvážit.

Jednou z nejpopulárnějších služeb pro příjem fotografií z webové kamery je web picachoo.ru.Otevřete tento web a klikněte na tlačítko „Vyfotit“.Poté se zobrazí stránka s názvem „Fotografie z webové kamery“.Po otevření této stránky se na obrazovce objeví vyskakovací okno s možnostmi aplikace Flash Player.V této fázi stačí kliknout na tlačítko „Zavřít“.

Poté se objeví okno, ve kterém Flash Player požádá o povolení k použití webové kamery a mikrofonu.Klikněte na tlačítko „Povolit“, abyste mohli s webem pokračovat v práci.

Poté by se na stránce měl objevit obrázek z vaší webové kamery.Pokud k tomu nedojde, pak něco blokuje přístup.Pokud například používáte Google Chrome, pak nahořezobrazí se další okno s výzvou k potvrzení oprávnění k používání webové kamery.

Dále, chcete-li pořídit fotografii z webové kamery, stačí kliknout na tlačítko „Vyfotit“.

Poté, co služba vyfotí webovou kameru, na stránce se objeví tlačítko „Uložit“.Kliknutím na něj vyfotografujte snímek.

Po kliknutí na tlačítko „Uložit“ se před vámi objeví okno se zprávou, že přijatý obrázek byl uložen.

Na této stránce uvidíte výslednou fotografii.Na této stránce si také můžete stáhnout fotografii nebo ji poslat na sociální síť Vkontakte.