Jak pořídit screenshot na počítači pomocí klávesnice

V síti můžete často vidět snímky obrazovky celé plochy, jednotlivých oken nebo dokonce libovolných oblastí obrazovky.Tyto snímky obrazovky jsou nejčastěji zveřejněny v instalačních pokynech nebo když požádají o radu při řešení problémů s počítačem.K vytvoření takového obrázku nepotřebujete žádné další programy, můžete tak učinit pouze s klávesnicí a standardními nástroji, které jsou k dispozici v jakékoli verzi operačního systému Windows.To je tomu, čemu bude tato instrukce věnována, zde vám řekneme, jak pořídit screenshot z počítače pomocí klávesnice.

Jak pořídit snímek obrazovky celé obrazovky pomocí klávesnice

Okamžité pořízení snímku obrazovky (snímek obrazovky, fotografie obrazovky monitoru) celé plochy je celkem jednoduché.K tomu jednoduše stiskněte tlačítkoPrint Screen (Prt Scrn) .Tato klávesa je obvykle umístěna v pravé horní části klávesnice vedle kláves, jako je například Scroll Lock a Pause Break.Po stisknutí klávesy Print Screen bude pořízen snímek obrazovky a umístěn do schránky.Jinými slovy, bude snímek zkopírován a připraven k vložení do programu, který umí pracovat s obrázky.

Aby se snímek obrazovky umístil do schránky ve forměhotový obrázek musí být uložen.K tomu je vhodný jakýkoli grafický editor.Nejjednodušší způsob použití běžného programu Malování, který je v jakékoli verzi systému Windows.Chcete-li spustit Malování, otevřete nabídku „ Start “ a zadejte hledané „ Malování “ nebo použijte seznam nainstalovaných programů.

Po otevření programu Malování vložte snímek ze schránky pomocí klávesCtrl-Vna klávesnici nebo použijte tlačítko „ Vložit “.na panelu nástrojů.

Poté musí být výsledný obrázek uložen jako soubor.Pro uložení je lepší použít formát PNG.To vám umožní získat obrázky nejvyšší kvality s minimální velikostí souboru.

Po uložení získáte snímek obrazovky jako soubor s příponou PNG.V budoucnu lze tento soubor upravovat v jakémkoli grafickém editoru, nahrát na web nebo poslat poštou.

Jak pořídit obrázek samostatného okna pomocí klávesnice

Pokud mnoho lidí ani neví o dalším způsobu, jak získat snímky obrazovky..Faktem je, že Windows může fotografovat pouze v jednom samostatném okně.Tato metoda umožňuje rychle pořídit snímek obrazovky požadovaného okna pomocí klávesnice a nemodifikovat výsledný obrázek a pokusit se o něj odříznout zbytečné části.

Chcete-li pořídit snímek samostatného okna, musíte otevřít požadované okno a ujistit se, že je aktivní.Pakmezi všemi otevřenými okny by mělo být okno nahoře.Aby bylo okno aktivní, stačí na něj kliknout myší.Poté musíte použít kombinaci klávesAlt-Print Screenna klávesnici.

Stisknutím kláves Alt a Print Screen získáte snímek pouze jednoho aktivního okna.

Stejně jako v předchozím případě se výsledný obrázek automaticky zkopíruje do schránky a za účelem jeho uložení musíte otevřít grafický editor (například stejný Paint), vložit obrázek a uložit jako soubor.

Jak pořídit snímek libovolné oblasti obrazovky

Aby bylo možné pořídit snímek obrazovky libovolné oblasti obrazovky pomocí jedné klávesnice, nemůžete udělat nic.V tomto případě musíte pomocí programu vytvořit snímky obrazovky „ Scissors “.Tento program je součástí systému Windows 7/10 a lze jej spustit pomocí nabídky Start.

Chcete-li spustit „ Nůžky “, otevřete nabídku „ Spusťte “ a přejděte na „ Všechny programy - Standardní - Nůžky “ nebo jednoduše použijte vyhledávání.

Nůžky “ je velmi výhodná aplikace, která umožňuje pořizovat snímky obrazovky libovolné části obrazovky, přidávat k snímku komentáře a poznámky a také okamžitě ukládat výsledek.jako obrázek ve formátu PNG, GIF a JPG.Pomocí " Scissors " nebudete muset ukládat snímky obrazovky pomocí programu Paint nebo jiného grafického editoru, lze to provést přímo z programu.

Po spuštění programu „ Nůžky “Doporučuje se vybrat oblast obrazovky, ze které chcete vyfotografovat, což lze provést pomocí myši.Jakmile budete potřebovat oblast vybrané obrazovky, zkopíruje se do okna, kde můžete provést základní úpravy zachyceného obrazu.

V tomto programu jsou k dispozici následující nástroje:

 • Pero- s ním můžete přidávat ručně psané poznámky přímo na přijatésnímek obrazovky
 • Marker- nástroj pro zvýraznění důležitých prvků v obrázku;
 • Guma- nástroj pro odstraňování nápisů vytvořených pomocí nástrojů Pen a Marker;
 • Odeslat fragment- odeslání přijatého obrázku e-mailem;
 • Kopírovat- zkopíruje přijatý obrázek do schránky;
 • Vytvořte fragment- nástroj pro vytvoření nového obrázku;

Po dokončení práce můžete uložit snímek obrazovky jako soubor, k tomu použijte tlačítko „ Uložit “ na panelu nástrojů nebo otevřete soubor „ Soubor - Uložit jako. "

Po uložení je obrázek připraven k použití v jiných programech nebo k odeslání přes síť.

Profesionální programy pro snímky obrazovky

Přestože vám Windows 7 a Windows 10 umožňují pořizovat snímky obrazovky pomocí klávesnice a bez použití programů třetích stran, pokud potřebujete pravidelněpořizovat snímky obrazovky, je lepší nainstalovat specializovaný software.Takové programy mohou proces značně zjednodušit a ušetřithodně času.Několik takových aplikací jsme popsali v článku „ Screenshot Programy “.

Jeden z nejlepších programů tohoto druhu jePicPick .Tento program má mnoho funkcí a je zcela zdarma pro domácí použití.Můžete si ji stáhnout z oficiálních webových stránek vývojáře.

PicPick vám umožňuje:

 • Vytvářejte screenshoty celé obrazovky najednou, jediné okno, vybranou oblast, jednotlivé prvky nebo celé okno.s rolováním.
 • Upravte přijaté obrázky, přidejte k nim tvary, nápisy, filtry, efekty a další objekty.
 • Publikujte přijaté obrázky v oblíbených webových službách, odesílejte je okamžitým poslům nebo e-mailem, přenášejte je do jiných programů.
 • Nezávisle vyberte klávesové zkratky, které budou použity k pořizování snímků obrazovky.
 • Práce s více obrázky na různých kartách.
 • Automatizuje proces získávání obrázků, jejich zpracování a odesílání.