Jak pořídit snímek obrazovky v počítači se systémem Windows 7

Potřeba pořídit snímek obrazovky může nastat v různých situacích.Může být například nutné zobrazit obrázek z obrazovky, abyste se mohli poradit s IT specialistou ohledně jakékoli poruchy počítače.V tomto článku si povíme o tom, jak pořídit snímek obrazovky v počítači se systémem Windows 7.

Obsah
  1. Jak pořídit snímek obrazovky v počítačiv systému Windows 7 pomocí klávesy PrintScreen
  2. Jak pořídit snímek obrazovky v počítači se systémem Windows 7 pomocí programu Nůžky
  3. Jak pořídit snímek obrazovky pomocí programů třetích stran
Jak pořídit snímek obrazovky v počítači se systémem Windows 7 pomocí klávesy PrintScreen

Nejjednodušší způsob pořídit snímek obrazovky To je použití standardních nástrojů pro vytváření screenshotů.Jakékoli verze systému Windows mohou pořizovat snímky obrazovky.K tomu se používají dvě kombinace kláves: PrintScreen a Alt-PrintScreen.

PrintScreenje klíčem k pořízení snímku obrazovky celé obrazovky.Tento snímek obrazovky bude obsahovat vše, co je aktuálně zobrazeno na obrazovce, včetně hlavního panelu a všech oken.Klávesa PrintScreen je umístěna v levém horním rohu klávesnice vedle kláves Scroll Lock a Pause /Break.

Alt-PrintScreen- jedná se o kombinaci kláves, při které se vytváří screenshot aktivního okna.V tomto případě obrázek získá pouze obrázek toho, co je v okně, se kterým právě pracujete.

Po stisknutí tlačítkaPrintScreennebo pomocí kombinace klávesAlt-PrintScreen Windows 7 vytvoří screenshot a jej umístí do schránky.Chcete-li uložit takový snímek obrazovky jako obrázek, musíte spustit jakýkoli grafický editor (například Malování, Gimp nebo Photoshop), vložit obrázek ze schránky do něj (pomocí kláves CTRL-V nebo „Vložit“) a uložit jako soubor.

Je třeba poznamenat, že v operačním systému Windows 8 je možné neuložit snímky obrazovky pomocí grafického editoru, protože program navíc uloží všechny vytvořené snímky obrazovky do složky „Obrázky /snímky obrazovky“.

Jak pořídit snímek obrazovky v počítači se systémem Windows 7 pomocí programu Scissors

Další možností, jak pořídit snímek obrazovky v počítači se systémem Windows 7, je použití programu Scissors.Tento program je k dispozici ve všech verzích systému Windows, počínaje Windows 7. Chcete-li tento program spustit, otevřete nabídku Start a do vyhledávacího pole zadejte „Nůžky“.

Po spuštění tohoto programu uvidíte malé okno se třemi tlačítky: Vytvořit, Zrušit a Možnosti.Chcete-li pořídit snímek obrazovky, musíte kliknout na tlačítko „Vytvořit“ a vybrat oblast obrazovky, jejíž snímek chcete získat.Tento program je obzvláště výhodný v tom, že vám umožňuje pořídit snímek obrazovky libovolné oblasti obrazovky.To znamená, že jedno okno vejde několik oken najednou.

Po vytvoření snímku obrazovky zobrazí nůžkový program výsledný obrázek.V takovém případě můžete snímek před uložením upravit.Můžete například přidat štítky nebo odstranit částinformace na snímku pomocí gumy.

Po úpravě snímku obrazovky můžete uložit nabídku „Soubor - Uložit jako“.Při ukládání můžete vybrat formát obrázku: PNG, JPG nebo GIF.

Jak pořídit snímek obrazovky pomocí programů třetích stran

Pokud výše uvedené metody nejsou pro vás vhodné nebo potřebujete vytvořit velký počet snímků obrazovky, můžete použít programy třetích stran .Nyní existuje velké množství programů pro vytváření screenshotů, placených i bezplatných.V tomto článku se budeme zabývat programem PicPick , protože je zcela zdarma, má jednoduché a intuitivní rozhraní, je zcela Russified a je také vybaven mnoha užitečnými funkcemi.

PicPick umí vytvářet screenshoty celé obrazovky, aktivního okna, jednotlivých prvků okna, posuvného okna, vybrané oblasti obrazovky, pevné oblasti obrazovky a volné plochy obrazovky.Zároveň můžete pro každou z těchto operací nakonfigurovat samostatnou kombinaci kláves.Kromě vytváření snímků obrazovky dokáže PicPick určit barvu pod kurzorem, měřit úhly přímo na obrazovce, zobrazit pravítko a mnoho dalšího.

Samostatně je třeba poznamenat vestavěný grafický editor, který umožňuje upravovat snímky obrazovky.V tomto editoru můžete přidat šipky, tvary, ručně psané poznámky a další grafické objekty.Je možné rozostřit vybranou část obrazu.

Výsledný snímek obrazovky může býtpošlete na facebook, twitter, skype nebo jen uložte.Pro uložení jsou k dispozici formáty PNG, JPG, BMP, GIP a PDF.