Jak porovnat dva dokumenty Word pro rozdíly

Při práci s textovými dokumenty je často nutné porovnat dva dokumenty Word, které byly editovány různými lidmi.K této situaci může například dojít, pokud jste soubor poslali k ověření a bez čekání na opravenou verzi souboru pokračovali v úpravě vaší verze dokumentu.

Je-li dokument malý, lze jej porovnat ručně.U velkých textů však tato volba zabere příliš mnoho času.Místo toho je lepší použít vestavěný nástroj v aplikaci Word, který vám umožní porovnat dva dokumenty pro rozdíly.Nyní popíšeme, jak se to provádí v aplikacích Word 2003, 2007, 2010, 2013 a 2016.

Porovnání dokumentů v aplikaci Word 2007, 2010, 2013 a 2016

Pokud používáte aplikace Word 2007, 2010, 2013 nebo 2016, abyste mohli porovnat dva dokumenty kvůli rozdílům, musíte přejít na kartu „Přezkum“ a kliknout na tlačítko „Porovnat“ (je blíže k pravému hornímu rohu okna).Ve výsledku se zobrazí rozbalovací nabídka se dvěma položkami: „Porovnat“ a „Kombinovat“.Chcete-li porovnat dva dokumenty Wordu kvůli rozdílům, musíte vybrat možnost Porovnat.

Dále se otevře okno „Porovnat verze“.Zde musíte vybrat dva dokumenty Word: „Zdrojový dokument“ a „Upravený dokument“.Chcete-li to provést, použijte tlačítka s obrázkem složky, která se nachází vedle každého z dokumentů.

Po výběru zdroje a upraveného dokumentukliknutím na tlačítko „Více“ získáte přístup k dalším nastavením pro porovnávání dokumentů.

Výsledkem je seznam všech dostupných nastavení.Hlavní věc zde je vybrat způsob, jak porovnat dva dokumenty.Můžete je porovnat podle značek nebo slov.

Po provedení všech nezbytných nastavení klikněte na tlačítko „OK“ a Word stáhne dokumenty pro porovnání.V levé části okna se zobrazí seznam všech nalezených rozdílů, ve středu text, který má být porovnán se zvýrazněnými rozdíly, v pravém horním rohu původní dokument av dolním pravém rohu změněný dokument.Po prostudování této informace můžete snadno porovnat dva dokumenty Wordu pro rozdíly.

Porovnání dokumentů v aplikaci Word 2003

Pokud používáte aplikaci Word 2003, chcete-li porovnat dva dokumenty, otevřete nabídku Nástroje a vyberte možnost Porovnat a kombinovat opravy.Pak musíte zadat druhý dokument, se kterým chcete porovnat aktuální soubor.

Poté Word načte druhý soubor a zvýrazní všechny změny.

Zde můžete jednoduše porovnat dva soubory a zobrazit seznam změn nebo přijmout změny z druhého souboru.Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši na opravu a vyberte „Přijmout“.