Jak používat Daemon Tools Lite

Daemon Tools Lite je jedním z nejoblíbenějších programů pro emulaci optických disků.V tomto článku si povíme o tom, jak používat Daemon Tools Lite.

Rozhraní Daemon Tools Lite je velmi jednoduché.Všechny akce se provádějí z jednoho menu, které lze vyvolat pomocí ikony v oznamovací oblasti (na panelu vedle hodin).

První položka nabídky jeDAEMON Tools Lite.DTato položka nabídky vyvolá hlavní okno programu.Zde si uživatel může zobrazit seznam diskových obrazů, které nedávno připojil.Pomocí tohoto okna můžete také provádět všechny funkce hlavní nabídky programu.

V horní části tohoto okna je „Katalog obrázků“ a „Poslední obrázky“.S jejich pomocí můžete jednotky připojit obvyklým poklepáním.

Připojené disky se zobrazují ve spodní části obrazovky.Lze je ovládat pomocí místní nabídky.

Všechny akce, které lze provést pomocí okna DAEMON Tools Lite, jsou také duplikovány v nabídce programu.

Uvažujme v pořadí všechny ostatní prvky hlavní nabídky programu DAEMON Tools Lite

Druhou položkou v nabídce je„Vytvoření obrazu disku“ .Je-li tato položka nabídky vybrána, spustí se obslužný program pro vytváření obrazů disků.

Zde je uživatel vyzván k výběru jednotky, na které je disk nainstalován, a k označení místa, kam bude vytvořený obraz disku uložen.

Dále přichází odstavec 21) „ Vypálení obrazu na disk “ .Aby bylo možné tuto příležitost využítMusíte nainstalovat další program s názvem AstroBurn.

Hlavní položkou nabídky je položka„Virtuální jednotky“ .Může být použit k přidání nebo odebrání jednotek a připojení diskových obrazů.

Chcete-li připojit obraz disku pomocí programu Daemon Tools Lite, musíte vyvolat nabídku Virtuální jednotky - vyberte jednu z nainstalovaných jednotek - vyberte Připojit jednotku.Poté se otevře okno, ve kterém musíte vybrat obraz disku na pevném disku.

Po výběru obrázku se disk připojí a objeví se v systému.Poté bude možné s ním pracovat jako s konvenčním diskem nainstalovaným v optické jednotce.

Je-li disk připojen, lze jej pomocí stejné nabídky odpojit.

Položka nabídky„Nastavení“spouští okno s nastavením programu.

Zde můžete nakonfigurovat klávesové zkratky a další možnosti pro integraci do systému.

Následující položky nabídky jsou„Katalog obrázků“ a „Nedávné obrázky“ . Jejich pomocí můžete připojit nedávno použité obrazy disků jedním kliknutím.

Poslední položky nabídky jsou:Buy Online, Help and Exit .Jejich účel je zřejmý z jejich jména a nepotřebuje vysvětlení.