Jak používat Dropbox

DropBox je jednou z nejstarších a nejoblíbenějších služeb ukládání souborů v cloudu.Dropbox umožňuje komukoli nahrát své soubory online na své servery.V důsledku toho budou stažené soubory přístupné z jakéhokoli počítače připojeného k Internetu.V tomto článku budeme hovořit o tom, jak používat Dropbox, abyste z něj dostali maximum.

Proč můžete používat DropBox

Službu DropBox lze použít pro různé účely.Popis možných scénářů, ve kterých bude tato služba užitečná, může trvat hodně času.Proto vezmeme v úvahu nejoblíbenější:

  • DropBox lze použít k zálohování důležitých souborů.Vše, když se potýkají se situací, kdy se ukázalo, že je třeba vymazat velmi potřebný nebo důležitý soubor.Musím přiznat, že je to velmi nepříjemné.Nahráním důležitých souborů do cloudového úložiště DropBox však budete moci kdykoli obnovit ztracený dokument.
  • DropBox se používá k synchronizaci souborů mezi více počítači.Pokud pracujete na více než jednom počítači, pak pomocí cloudového úložiště DropBox budou vaše dokumenty vždy po ruce a nebudete se muset hrabat s partií flash disků nebo disků.
  • Pomocí DropBoxu můžete odesílat soubory ostatním uživatelům.Chcete-li to provést, stačí nahrát soubor do cloudu, získat odkaz na soubor a odeslatjakýmkoli pohodlným způsobem.Navíc objem takto přenášených dat není ničím omezen.
  • DropBox je navíc velmi vhodný pro přenos souborů z osobního počítače do smartphonu nebo tabletu.Musíte pouze nainstalovat klientskou aplikaci do svého mobilního gadgetu.

Jak začít používat DropBox

Abyste mohli začít používat cloudovou službu DropBox, musíte udělat jen několik věcí: registrovat se na webových stránkách DropBox, stáhnout a nainstalovat aplikaci DropBox napočítač a zadejte aplikaci pomocí přihlašovacího jména, které jste zadali při registraci.

Nejprve přejděte na www.dropbox.com a zaregistrujte se. Proces registrace nového uživatele je co nejjednodušší a nezpůsobí žádné potíže.

Po vyplnění registračního formuláře budete vyzváni k výběru jednoho z tarifních plánů.Vybereme bezplatný tarif za 2 GB.

Po výběru tarifního plánu by mělo začít stahování klientského programu.

Po dokončení stahování spusťte stažený program.

V okně, které se otevře, klikněte na tlačítko „Instalovat“.

Po dokončení instalace budete muset zadat přihlašovací jméno a heslo, které jste zadali při registraci.

Po zadání uživatelského jména a hesla uvidíte okno s výzvou k otevření složky DropBox

To je vše, instalace DropBoxu je dokončenaa složka DropBox by se měla otevřít před vámi.

K nahrání souborů do DropBoxu stačízkopírujte je do této složky.

Poté, co nový soubor spadne do složky DropBox, objeví se vedle něj modrá ikona se dvěma šipkami.To znamená, že soubor je nahrán na server.Když se ikona změní na zelenou, znamená to, že je soubor načten.Rychlost stahování souborů závisí na rychlosti vašeho internetového připojení.