Jak používat notebook

Notebook není běžný počítač.Toto zařízení nabízí velké množství výhod, ale současně vyžaduje opatrnější přístup.V opačném případě na váš laptop čekají nepříliš zábavná dobrodružství: poruchy a nákladné opravy.Nyní budeme hovořit o tom, jak notebook správně používat, aby se nerozbil a nevydržel, dokud se nerozhodnete jej nahradit modernějším zařízením.

Při používání notebooku byste se měli nejprve vyhnout nárazům, nárazům a nadměrným vibracím. Toto je nejzjevnější a nejdůležitější pravidlo.Notebook se velmi bojí šoků, nárazů, silných vibrací a dalších neobvyklých zátěží.Nejzranitelnějším bodem v případě nárazu je pevný disk.Zejména pokud je notebook zapnutý.

Během provozu pevného disku jsou hlavy, které čtou data z magnetické desky, ve velmi malé vzdálenosti od samotné desky.Proto se mohou v okamžiku nárazu dotýkat desky, což zase vede k poškození desky nebo samotné hlavy.V důsledku toho dojde k selhání pevného disku.

Kromě toho může být vlivem nárazu ovlivněn chladicí systém notebooku.Šok nebo silné otřesy mohou způsobit, že se chladicí systém pohybuje, odstraňuje od procesoru nebo se dokonce rozpadá kvůli oddělení systémových prvků od sebe.

Další slabou stránkou je matice displeje.Přímý zásah téměř na uzavřený nebo otevřený kryt notebookuvždy poškodí displej.

Je také velmi důležité, aby notebook nebyl během provozu přehřátý. Existuje mnoho důvodů, které mohou vést k přehřátí, nyní se budeme zabývat jejich nejběžnějšími.Jedním z nejčastějších problémů je instalace notebooku na měkký povrch.To vede ke skutečnosti, že všechny ventilační otvory na spodní straně notebooku jsou uzavřeny.Výsledkem je, že chladicí systém nedostává dostatek studeného vzduchu a notebook se začíná přehřívat.

Kromě toho může být přehřátí notebooku zajištěno uzavřeným krytem v .Faktem je, že notebook nasává vzduch nejen otvory v dolní části pouzdra, ale také klávesnicí.Během práce proto nezavírejte víko notebooku, zejména pokud je na měkkém povrchu.

Pokud jde o samotné přehřátí, může to vést k poškození součástí, jako je grafická karta, severní nebo jižní most, pevný disk nebo dokonce procesor.

Zvláštní pozornost je věnována péči o baterii notebooku. Pokud používáte notebook pro cokoli, pak baterie rychle ztratí svou kapacitu.

Zaprvé, notebook nemůže být obviněn z nevhodných nabíječek.To může vést k urychlenému vybití baterie nebo dokonce k okamžitému selhání notebooku.

Mělo by být také monitorováno teplotní rozmezí.Většina notebooků používá lithium-iontové baterie.Tento typ baterie se bojívýrazné změny teploty.Pracovní rozsah je považován za teplotu 5 až 45 stupňů, ale optimální teplota pro takové baterie je pokojová teplota.

Přenosný počítač by měl být vystaven mrznoucím teplotám pokud možno jen zřídka.Práce v chladu je zcela kontraindikována.

Poslední věcí týkající se provozu na baterie je rychlé vybití.V důsledku rychlého vybití dojde k poškození baterie více než při normálním vybití.Proto nehrajte počítačové hry na notebooku, který není připojen k síti.