Jak používat Skype

Skype nebo jen Skype je jedním z nejpopulárnějších programů pro komunikaci na internetu.S ním si můžete vyměňovat textové zprávy, provádět hlasové a videohovory a přenášet soubory.Skype nemá žádná technická omezení.Funguje skvěle na jakémkoli počítači a jakémkoli operačním systému.Už jsme hovořili o tom, jak nainstalovat Skype.Tentokrát budeme tento program zkoumat podrobněji a hovoříme o tom, jak používat Skype.

Spusťte Skype

Protože vás zajímá, jak používat Skype, začneme od samého začátku.Po dokončení instalace aplikace Skype by se mělo otevřít okno, ve kterém musíte zadat přihlašovací jméno a heslo, které jste zadali při registraci na webu Skype.Tato data zadáme do příslušných polí a klikneme na tlačítko „Enter Skype“.

Pokud toto okno zavřete, můžete jej vždy otevřít pomocí zástupce na ploše nebo prohledáním nabídky Start nebo úvodní obrazovky systému Windows 8. Pro ty, kteří stálese nepodařilo zaregistrovat, existuje tlačítko „Zaregistrovat nové uživatele“.

Poté, co jsme zadali uživatelské jméno /heslo a zadali Skype, otevře se před námi hlavní okno programu.Toto okno je rozděleno na dvě části.V levé části okna je seznam kontaktů a v pravé části je zatím prázdné místo.

Po registraci do seznamu kontaktů budete mít pouze jednu položku.Toto je služba Echo /Sound Test Service.Toto je testovací (ne skutečný) uživatel systému Skype.S ním můžete zkontrolovat funkci mikrofonu a sluchátka.

Hledání kontaktů mezi uživateli Skype

Abyste mohli začít používat Skype, musíte do svého seznamu kontaktů přidat své přátele a známé.Klikněte na tlačítko „Přidat kontakt“.Toto tlačítko najdete přímo pod seznamem kontaktů (v levém dolním rohu programu).

Poté se otevře okno, ve kterém můžete vyhledávat registrované uživatele a najít přátele.Můžete vyhledávat podle e-mailové adresy, telefonního čísla, jména nebo přihlašovacích údajů.Zadejte data, která máte, a klikněte na tlačítko "Přidat".

Práce se Skype

Poté, co jste ke svým kontaktům přidali přátele a známé, můžete začít používat Skype.Chcete-li uskutečnit videohovor nebo jen chatovat v textovém režimu, vyberte uživatele v seznamu kontaktů.

Poté, co je uživatel vybrán v pravé části okna programu, objeví se rozhraní pro komunikaci s kontaktem.V horní části okna najdete dvě tlačítka pro volání.A dole bude pole, se kterým můžete začít textové zprávy.

Volání na mobilní a pevná telefonní čísla pomocí Skype

Pokud chcete uskutečnit hovor na mobilní nebo pevná telefonní linka pomocí Skype, musíte kliknout naTlačítko volání na telefon.Toto tlačítko se nachází nad seznamem kontaktů v levém horním rohu programu.

Poté na pravé straně programuzobrazí se pole pro vytáčení telefonního čísla.Chcete-li volat na skutečné telefony, musíte si doplnit účet Skype.Hovory v síti Skype jsou zdarma.