Jak používat UltraISO

UltraISO je jedním z nejpopulárnějších softwarů pro vypalování disků.Tento program umožňuje vypalovat disky, vytvářet nebo upravovat obrazy disků, vytvářet spouštěcí jednotky flash, emulovat činnost disků.UltraISO podporuje téměř všechny populární formáty obrazů disků a také všechny hlavní typy optických paměťových médií.

Je téměř nemožné zvážit všechny funkce tohoto programu v rámci jednoho článku.Proto v článku o tom, jak používat UltraISO, vezmeme v úvahu pouze nejběžnější scénáře.

Jak zapsat datana disk pomocí UltraISO

První věc, na kterou se podíváme, je zápis obyčejných souborů na disk pomocí UltraISO.Chcete-li to provést, spusťte program a přetáhněte potřebné soubory do horní části okna.

Po přetažení potřebných souborů do programu UltraISO uvidíte v horní části okna, kolik přidaných souborů zabírají.

Ujistěte se, že objem souborů přidaných k záznamu nepřekračuje kapacitu disku.Po přidání všech souborů do programu UltraISO můžete začít nahrávat.Chcete-li to provést, klikněte na tlačítko „ Vypálit obraz CD “.

Dále se zobrazí okno „Záznam obrazu“.

Zde můžete vybratrychlost a rychlost zápisu.Chcete-li začít zapisovat soubory na disk, klikněte na tlačítko „Vypálit“.

Jak vytvořit bitovou kopii ze souborů pomocí UltraISO

Pokud nevíte, jak používat UltraISO, pravděpodobně se divíte, jak vytvořit obraz ze samostatných souborů pomocítento program.Začátek procesu je přesně stejný jako v případě zápisu souborů na disk.Musíte spustit program a přidat do něj potřebné soubory.Po přidání souborů otevřete nabídku „Soubor - Uložit jako“.

Dále v otevřeném okně vyberte formát obrazu disku a složku, do které chcete uložit výsledný obraz disku.

Poté se otevře okno pro vytvoření obrazu disku.

Na konci stahování bude vytvořený obraz disku ve vybrané složce.

Jak vytvořit obraz disku z optických médií pomocí UltraISO

Také můžete vytvořit obraz ISO existujícího disku.Chcete-li to provést, vložte disk, jehož obraz chcete získat, a klikněte na tlačítko „Vytvořit obraz CD“.

Poté se před vámi otevře okno „Vytvořit obraz CD /DVD“.

Zde můžete vybrat optickou jednotku (ve které je disk nainstalován), určit složku pro uložení obrazu disku a také vybrat formát obrazu disku.Chcete-li zahájit proces vytváření bitové kopie disku, klikněte na tlačítko „Vytvořit“.

Po dokončení procesu se obraz disku uloží do složky, kterou jste určili.