Jak povolit herní režim v systému Windows 10

Navzdory skutečnosti, že od vydání systému Windows 10 uplynulo několik let, Microsoft nadále tento operační systém aktivně aktualizuje a často do něj přidává nové funkce.Jednou z těchto funkcí byl herní režim nebo herní režim.

Herní režim je určen ke zvýšení počtu snímků, které hra rozdává za sekundu (FPS), díky optimalizaci operačního systému.Podle nezávislých testů je tento režim nejúčinnější v počítačích s velkým počtem úkolů na pozadí, jako je přehrávání hudby, stahování souborů, kontrola virů atd.V tomto článku budeme hovořit o tom, jak povolit herní režim v systému Windows 10 verze 1709 a 1703.

K povolení herního režimu v systému Windows 10 budete potřebovat nabídku „Možnosti“.Tuto nabídku lze otevřít kliknutím na ikonu ozubeného kola v nabídce Start nebo pomocí kombinace kláves Windows-i.Po otevření nabídky Možnosti musíte přejít do sekce Hry (tlačítko s logem Xbox).

V sekci „Hry“ musíte nejprve otevřít podsekci „Nabídka her“.Zde musíte povolit možnosti, které jsou zodpovědné za nahrávání herních klipů a zobrazení herní nabídky.Označuje také kombinaci kláves, která se používá k otevření nabídky hry (ve výchozím nastavení Windows-G).Tuto kombinaci kláves si pamatujte, protože ji budete potřebovat později.

Poté přejděte do části „Režim hry“.Zde dostupná nastavení se budou lišit v závislosti na verzi systému Windows 10. Pokud máte verzi 1709, jednoduše to budeindikuje, že váš počítač podporuje herní režim.Zatímco ve verzi 1703 bude také přepínač, kterým můžete zapnout nebo vypnout herní režim.Pokud jste právě napsali, že „Tento počítač podporuje herní režim“, nemusíte nic dělat, pokud existuje přepínač, musíte jej zapnout.

Poté můžete přistoupit přímo k zahrnutí herního režimu systému Windows 10. Chcete-li to provést, spusťte jakoukoli hru a stiskněte kombinaci kláves Windows-G (tato kombinace se standardně používá, můžete ji použít)liší).V důsledku toho by se na obrazovce měla objevit herní nabídka Windows 10. Chcete-li aktivovat herní režim, klikněte na tlačítko „Nastavení“.

Poté povolte možnost „Použít herní režim pro tuto hru“.

Výsledkem je, že Windows 10 zapne herní režim pro hru, kterou vyberete.V budoucnu se při každém spuštění hry herní režim zapne automaticky, ale pro povolení herního režimu pro jinou hru je třeba výše uvedené kroky opakovat.