Jak povolit pravítko v aplikaci Word

Pravítko je jedním z nejvhodnějších nástrojů v textových editorech Wordu.S jeho pomocí můžete dokument jasně naformátovat a dodržovat všechny potřebné odrážky.V této krátké poznámce budeme hovořit o tom, jak povolit pravítko v aplikaci Word 2003, 2007 a 2013.

Jak povolit pravítko vWord 2003

V aplikaci Word 2003 je pravítko aktivováno pomocí rozbalovací nabídky „Zobrazit“.Otevřete nabídku „Zobrazit“ a vyberte „Pravítko“.Poté se vedle dokumentu Word objeví pravítko.Chcete-li ji deaktivovat, znovu otevřete nabídku Zobrazit a zrušte zaškrtnutí políčka vedle řádkové položky.

Jak povolit pravítko v aplikaci Word 2007, 2010, 2013 a 2016

Počínaje aplikací Word 2007 může být pravítko zahrnuto několika způsoby.Můžete například jednoduše kliknout na tlačítko pravítka, které je umístěno v pravém horním rohu otevřeného dokumentu.

Pravítko můžete povolit také na kartě Zobrazit.Chcete-li to provést, přejděte na kartu „Zobrazit“ a jednoduše zaškrtněte políčko vedle „Pravítko“.

Je třeba poznamenat, že v aplikaci Word 2016 funguje pouze tato posledně uvedená metoda.V této verzi aplikace Word lze pravítko povolit pouze na kartě Zobrazit.