Jak povolit touchpad na notebooku

Přenosný počítač je mobilní zařízení, které lze stejně účinně používat jak na plnohodnotném pracovišti, tak i v cestovních podmínkách, například v dopravě.Touchpad je jedním z těch zařízení, která poskytují mobilitu.Proto je velmi důležité, aby uživatelé věděli, jak povolit touchpad na notebooku.

Touchpad lze zakázat několika způsoby.Proto pokud touchpad na vašem notebooku nefunguje, je třeba zkontrolovat několik možností pro povolení touchpadu.Nejprve je třeba zkontrolovat hardwarové tlačítko pro povolení a zakázání touchpadu.Toto tlačítko se obvykle nachází přímo vedle dotykové podložky.Stiskněte toto tlačítko a zkontrolujte, zda je dotykový panel zapnutý nebo ne.

Pokud není k dispozici žádné hardwarové tlačítko pro aktivaci touchpadu, věnujte pozornost samotnému touchpadu.Málokdy má samostatné dotykové tlačítko pro jeho zapnutí a vypnutí.Takové dotykové tlačítko je nejčastěji označeno tečkou a nachází se v levém horním rohu touchpadu.Poklepejte na něj (poklepejte) a zkontrolujte touchpad.

Dalším způsobem zapnutí a vypnutí touchpadu je použití kombinace kláves .Pokud není k dispozici žádné tlačítko napájení touchpadu, lze jej s největší pravděpodobností zapnout pomocí kombinace kláves.Přečtěte si pokyny z notebooku a zjistěte, která kombinace kláves je za tuto funkci zodpovědná.

Pokud není k dispozici žádná instrukce od notebooku, můžete zkusit některou z následujících klávesových kombinací zapnout dotykovou plochu:

  • Na notebookech ASUS: Fn + F9 neboF7
  • Na notebookech ACER: Fn + F7;
  • ZapnutoNotebooky Toshiba: Fn + F5;
  • U notebooků Lenovo: Fn + F8 nebo F5
  • U notebooků Sony Vaio: Fn + F1;
  • Na notebookech DELL: Fn + F5
  • Na notebookech Samsung: Fn + F5 nebo F6;

V nastavení ovládacího panelu můžete také povolit nebo zakázat touchpad.Za účelem zaškrtnutí této možnosti otevřete Ovládací panely a přejděte do části „Hardware a zvuk - Myš “.

Poté se před vámi otevře okno s vlastnostmi myši.Zde musíte přejít na kartu „Nastavení zařízení“ (někdy může mít tato karta jiný název, například „ELAN“).Na kartě „Nastavení zařízení“ by mělo být tlačítko „Povolit“.Klikněte na toto tlačítko a uložte nastavení kliknutím na tlačítko „OK“, které se nachází ve spodní části okna.

Je třeba poznamenat, že funkce „Odpojit při připojování externí USB myši“ může být k dispozici na kartě „Nastavení zařízení“.Je-li aktivní, touchpad nebude fungovat, když je k počítači připojena běžná počítačová myš.Pokud chcete používat dotykový panel a myš současně, musí být tato funkce deaktivována.

Pokud jste zaškrtli všechny výše uvedené způsoby aktivace touchpadu a nic nepomohlo, váš touchpad může být v BIOSu deaktivován.V takovém případě musíte pro aktivaci touchpadu zadat BIOS a povolit funkci nazvanou „Internal Pointing Device“.Zpravidla se nachází v části „Pokročilá“ nastavení.

Pokud je v systému BIOS také vše, pak existují pouze dvě možnosti: nenainstalované ovladače nebo nefunkční touchpad.