Jak povolit VPN v Opera

VPN nebo virtuální privátní síť je technologie určená k vytváření virtuálních počítačových sítí, které fungují nad skutečnou síťovou infrastrukturou.Síť VPN lze použít k řešení různých úkolů.Například VPN lze použít k uspořádání podnikové sítě, která bude fungovat v různých pobočkách stejné společnosti.

Většina běžných uživatelů VPN je však známa jako technologie přemostění bloků stránek.V síti je mnoho služeb, které nabízejí bezplatné i placené VPN, které skryjí vaši skutečnou polohu a přejdou na web, který je ve vaší oblasti blokován.

Snad nejpřístupnější a nejjednodušší službou tohoto druhu je bezplatná VPN ve webovém prohlížeči Opera.V tomto článku si povíme o tom, jak povolit VPN v Opera a jak ji používat.

Povolení VPN v opeře

Nejprve je třeba spustit webový prohlížeč Opera a kliknout na tlačítko „Nabídka“ vlevý horní roh okna.

Poté se otevře nabídka s velkým počtem položek.Zde musíte najít nastavení prohlížeče Opera a otevřít je.

V nastavení Opery přejděte do části „Zabezpečení“ a zaškrtněte políčko vedle funkce „Povolit VPN“.

To je téměř všechno, v Opera jste zapnuli VPN.Chcete-li ověřit, zda to opravdu funguje, zavřete nastavení a podívejte se do adresního řádkulibovolná stránka.Pokud existuje modré tlačítko s nápisem „VPN“, VPN je zapnutá a funkční.

Pokud je tlačítko VPN žluté, pak se připojení k VPN nezdařilo.K tomu někdy dochází, pokud je vaše skutečné připojení k internetu příliš pomalé.Tlačítko VPN může být také žluté v případech, kdy servery Opera, které slouží VPN, nefungují.K tomu také někdy dochází, i když ne často.

Chcete-li zkontrolovat VPN, musíte jít na jakýkoli web, který může ověřit vaši skutečnou IP adresu.Můžete například přejít na web 2ip.ru.Pokud během kontroly vidíte IP adresu, která se liší od skutečné adresy IP, je VPN v Opera zapnutá a funkční.Pokud neznáte svou skutečnou IP adresu, věnujte pozornost zemi, kterou se web zobrazí, pokud se liší od skutečného umístění, pak to také znamená práci VPN.

V budoucnu můžete pomocí tlačítka v adresním řádku rychle vypnout a zapnout VPN v Opera.Klikněte na něj a objeví se malé vyskakovací okno, ve kterém můžete rychle zakázat nebo povolit VPN.

Také v tomto okně se dozvíte, kolik provozu prošlo VPN servery Opery.

A také zvolte umístění VPN serveru, přes který bude probíhat váš internetový provoz.

V úplném spodku tohoto okna se zobrazí IP adresa aktuálně používaného VPN serveru.

Jak povolit VPN v Opera na telefonu s Androidem

Aktuálně ve webovém prohlížeči Opera proTelefony Android nemají takovou funkci jako VPN.Pak ale existuje funkce „Traffic Saving“, pomocí které můžete také skrýt vaši skutečnou polohu a v případě potřeby přejít na blokované weby.Chcete-li tuto funkci použít, otevřete nabídku prohlížeče Opera pro Android a přejděte do nastavení.

V nastavení otevřete sekci „Dopravní úspory“ a tam tuto funkci povolte.

Poté bude veškerý internetový provoz z vašeho prohlížeče Opera procházet servery Opera, čímž skryje vaši polohu.Chcete-li zkontrolovat, zda to funguje, přejděte na web 2ip.ru a podívejte se na vaši IP adresu a zemi.