Jak povolit Wi-Fi na notebooku

Mnoho uživatelů, kteří si nedávno zakoupili notebook nebo netbook, má problémy se zapnutím Wi-Fi a připojením k přístupovému bodu.To je vlastně velmi jednoduché.Za tímto účelem stačí jen několik kliknutí myší.V tomto článku budeme hovořit podrobně o tom, jak povolit Wi-Fi na notebooku, a také o tom, jak se připojit k přístupovému bodu.

Kontrola ovladačů

Nejprve se musíte ujistit,že v notebooku jsou nainstalovány ovladače pro Wi-Fi.Chcete-li to provést, otevřete Správce zařízení a v seznamu zařízení vyhledejte „Síťové adaptéry“.Měly by existovat dva body: Ethernet a Wi-Fi.Pokud neexistuje žádný záznam o adaptéru Wi-Fi nebo je před ním nainstalována ikona se žlutým vykřičníkem, znamená to, že máte problémy s ovladači.

Zapněte adaptér Wi-Fi na notebooku

Pokud je vše v pořádku s ovladačem, musíte zkontrolovat, zda je adaptér Wi-Fi zapnutý.Chcete-li to provést, přejděte na Síťová připojení.Adaptér Wi-Fi se obvykle nazývá „bezdrátové síťové připojení“.Pokud je zakázán, klepněte na něj pravým tlačítkem a vyberte možnost „Povolit“.

Kontrola připojení k přístupovému bodu

To je vše, váš adaptér Wi-Fi je zapnutý a připraven k provozu.Abyste mohli organizovat síť a přistupovat k internetu, musíte připojit notebook k přístupovému bodu Wi-Fi.

Za tímto účelemklikněte na ikonu Wi-Fi.V okně, které se otevře, vyberte požadovaný přístupový bod a klikněte na tlačítko „Připojení“.Poté, pokud je přístupový bod chráněn heslem, bude systém vyžadovat jeho zadání.

Pokud přístupový bod není chráněn heslem, dojde k připojení okamžitě.