Jak překrýt text na obrázku v aplikaci Word

Při formátování textových dokumentů v editoru Wordu je často nutné do něj vložit obrázek a překryvný text.Většina uživatelů nemá problémy s vkládáním obrázku, proto stačí zkopírovat požadovaný obrázek a vložit jej do dokumentu, ale s překryvem textu jsou potíže.V tomto článku se pokusíme vyřešit tento problém zvážením dvou způsobů, jak překrýt text na obrázku v aplikaci Word.Tento článek bude relevantní pro Word 2007, 2010, 2013, 2016 a 2019.

Textový překryv na obrázku pomocí prvku „Text“

Snad nejjednodušším způsobem překrytí textu na obrázku v aplikaci Word je použití prvku „Titulek“.Takový prvek může být vložen do dokumentu a poté umístěn na libovolném vhodném místě, bez ohledu na formátování textu nebo umístění obrázků.

Chcete-li použít tuto metodu, vložte požadovaný obrázek na stránku a přejděte na kartu „Vložit“.Zde musíte kliknout na tlačítko „Titulek“ a vybrat možnost „Jednoduchý titulek“.

Je třeba poznamenat, že v nejnovějších verzích aplikace Word bylo tlačítko „Titulek“ přejmenováno na „textové pole“, ale plní stejnou funkci.

Po vložení prvku „Simple Label“ se na stránce objeví rámeček s textem.Tento rámeček lze volně pohybovat po dokumentu, což umožňuje překrývání textuObrázek nebo jiný prvek dokumentu aplikace Word.

Text umístěný v prvku „Titulek“ lze samozřejmě upravovat.Stačí kliknout dovnitř rámečku a zadat vlastní text.

V zásadě je to možné dokončit, máme na obrázek superponovaný text.Pokud však potřebujete dosáhnout krásnějšího výsledku, můžete si hrát s nastavením prvku.Například můžete odstranit bílé pozadí pod textem a rámečkem.Chcete-li to provést, zvýrazněte tuto položku a klikněte na záložku „Formát“.Zde musíte použít funkci „Výplň tvaru“ a vybrat možnost „Bez výplně“.

Dále použijeme funkci „Obrys tvaru“ a odstraníme rámeček kolem textu.

V důsledku toho byste měli na obrázku získat něco podobného jako překrytí textu.

Pokud chcete, aby byl text barevnější, je na kartě „Formát“ několik standardních textových stylů.

Výběrem jednoho z těchto stylů získáme výsledek podobný tomu, který můžete získat v profesionálním grafickém editoru.

Je také možné ručně upravit styl textu.Chcete-li to provést, použijte funkce "Výplň textu", "Obrys textu" a "Textové efekty".

Překryvný text na obrázku pomocí obtékání

Alternativním způsobem, jak překrýt text na obrázku, je použít funkci „Zalomit text“.Chcete-li použít tuto metodu, klepněte pravým tlačítkem myši na obrázek a povolte možnost"Zalomení textu - za textem."

Po aktivaci této možnosti můžete pohybovat obrázkem kolem dokumentu Wordu a současně to neovlivní formátování dokumentu, bude nějak umístěno ve spodní vrstvě pod textem.To vám umožní překrýt požadovaný text na obrázku.

Tato metoda bude zvláště výhodná, pokud potřebujete překrýt text na velkém obrázku, který zabírá celou stránku dokumentu Word.