Jak přenášet tabulky z Excelu do Wordu

Při práci s textovými dokumenty může být nutné převést tabulku z Excelu do Wordu.Existují dva hlavní způsoby, jak toho dosáhnout: přenos pomocí jednoduchého kopírování a přenos pomocí kopírování a vkládání.

V tomto článku budeme zvažovat obě tyto možnosti a budete si moci vybrat tu, která je nejvhodnější pro řešení vašich problémů.Příklady používají Excel v aplikaci Word 2016, ale ve verzích 2013, 2010 a 2007 by všechno mělo fungovat stejným způsobem.

Přenos tabulky pomocí jednoduchého kopírování z aplikace Excel do aplikace Word

PokudPokud potřebujete převést tabulky z Excelu do Wordu, nejjednodušší je jednoduše je zkopírovat do Excelu a vložit do Wordu.To znamená, že vytvořte jednoduchou kopii minulosti.

To se provádí velmi jednoduše, vyberte tabulku v aplikaci Excel pomocí myši, klepněte pravým tlačítkem myši a vyberte příkaz „Kopírovat“.Tabulku můžete také zkopírovat pomocí známé kombinace kláves Ctrl-C.

Dále přejděte do aplikace Word a dokončete přenos tabulky.Za tímto účelem klikneme pravým tlačítkem na bod, do kterého chcete tabulku vložit, a v nabídce, která se otevře, vyberte jednu z metod vkládání.Můžete také jednoduše použít klávesovou zkratku Ctrl-V.

V důsledku toho bude zkopírovaná tabulka přenesena z aplikace Excel do aplikace Word.Výhodou této metody je její jednoduchost a rychlost.Pomocí Ctrl-C /Ctrl-V můžetePřeneste stůl doslova vteřiny.Při takovém přenosu je však tabulka Excel zcela transformována na běžnou tabulku Wordu.V takových tabulkách vzorce přestanou fungovat a pak s nimi musíte pracovat jako s prostým textem.

Přenos tabulky z aplikace Excel do aplikace Word pomocí kopírování a vkládání

Druhým způsobem přenosu tabulky z aplikace Excel do aplikace Word je zkopírování tabulky a vložení pomocí nástroje Vložit jinak.".V tomto případě je tabulka Excel vložena do aplikace Word jako objekt a uloží všechny vlastnosti tabulky Excel.

Chcete-li použít tuto metodu přenosu, vyberte tabulku v Excelu a zkopírujte ji do schránky, jak je popsáno na začátku článku.Poté přejděte do aplikace Word a otevřete kartu „Domů“.Zde musíte kliknout na šipku, která je umístěna pod tlačítkem „Vložit“ a vybrat možnost „Zvláštní vložení“.

V důsledku toho by se mělo zobrazit okno „Vložit jinak“.V tomto okně vyberte „List aplikace Microsoft Excel (objekt)“ a klikněte na tlačítko „OK“.

Poté se na místě kurzoru zobrazí tabulka, kterou jste zkopírovali v aplikaci Excel.

Při tomto přenosu tabulky je zachováno veškeré formátování a tabulka vypadá přesně stejně jako v Excelu.V tomto případě můžete pracovat s touto tabulkou, stejně jako s tabulkou Excelu.Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši na tabulku a vyberte "WorkSheet Object - Edit" nebo poklepejte na levé tlačítko myši v tabulce.

V důsledku toho se program Word objeví uvnitřRozhraní Excelu, kde můžete editovat tabulku.Můžete změnit hodnoty libovolných buněk, změnit vzorce atd.

V případě potřeby můžete zvětšit tabulku aplikace Excel, kterou jste migrovali do aplikace Word, přidáním dalších buněk.Chcete-li to provést, napněte rám pomocí teček.

Chcete-li ukončit režim úprav tabulky Excel a vrátit se k dokumentu Word, jednoduše stiskněte klávesu Escape na klávesnici.