Jak přenést velký soubor přes internet

Většina uživatelů se používá k přenosu souborů výhradně prostřednictvím e-mailu.Tato metoda má však velkou nevýhodu - limit velikosti souboru.Z tohoto důvodu nelze pomocí e-mailu přenést velký soubor.V tomto článku se podíváme na několik jednoduchých způsobů, jak můžete přenést velký soubor přes internet.

Metoda č. 1. Rozdělte soubor na části a odešlete jej e-mailem.

Pokud velikost vašeho souboru není příliš velká, například 100 megabajtů, můžete pomocí archivátoru rozdělit soubor na části a odeslat e-mailem.V tomto případě bude každá část zaslána samostatným dopisem.

Tato metoda je poměrně jednoduchá, má však několik nevýhod.Nejprve musí mít počítač příjemce nainstalován archivátor a příjemce by měl být schopen jej používat.Za druhé, různé e-mailové služby mají různá omezení velikosti souboru připojeného ke zprávě.Pokud vám vaše e-mailová služba umožňuje odeslat soubor o velikosti 25 megabajtů, neznamená to, že služba příjemce může přijmout tak velký soubor.Aby se tomuto konfliktu zabránilo, musí být soubor rozdělen na části o velikosti 15 megabajtů.Většina e-mailových služeb tuto velikost snadno zpracovává.

Pokud se tedy rozhodnete použít tento způsob přenosu souboru přes internet, klepněte na něj pravým tlačítkem a vyberte položku nabídky „ Přidat do archivu “.Pokud je nabídkaNeexistuje žádná taková položka, což znamená, že nemáte nainstalovaný archivátor.Nainstalujte si WinRAR nebo bezplatný 7-ZIP.

Pak se váš archivátor otevře před vámi.V našem případě je to 7-ZIP.Zde si můžete vybrat jakýkoli formát archivu.Hlavní věc je nakonfigurovat rozdělení souboru na části.To se provádí pomocí textového pole „Rozdělit na svazky velikosti (v bajtech)“.V tomto poli musíte určit velikost souboru, který chcete přijmout.Můžete například zadat 15M.Což znamená 15 megabajtů.

Po provedení všech nastavení stačí kliknout na tlačítko „OK“ a počkat, až program dokončí archivaci souboru.V důsledku archivace by se měl archiv objevit ve složce, rozdělený do souborů se zadanou velikostí.

Tyto soubory lze odeslat e-mailem.Chcete-li rozbalit tento archiv a získat zdrojový soubor, stačí otevřít první archivní soubor.

Metoda číslo 2. Nahrajte soubor do cloudového úložiště.

V poslední době získaly velkou oblibu tzv. cloudové úložiště (Google Disk, Yandex Disk, Dropbox a další).Jedná se o online služby, které vám umožňují nahrávat soubory na internet a přistupovat k nim z jakéhokoli počítače.Cloudové úložiště lze také použít k přenosu velkých souborů přes internet.Níže ukážeme, jak se to dělá pomocí služby Dropbox jako příklad.

Takže se zaregistrujte na webu dropbox.com (pokud ještě nemáte účet) a přejděte na svůj účet.Zde v sekci „ Soubory “ musíte kliknout na tlačítko „ Stáhnout “.

Potézobrazí se okno „ Upload to Dropbox “.Zde musíte kliknout na tlačítko „ Vyberte soubory “ a přejděte na soubor, který chcete přenést přes internet.

Další Dropbox začne stahovat vybraný soubor.Rychlost stahování souborů závisí na rychlosti vašeho Internetu.

Po dokončení stahování klikněte na tlačítko „Sdílet“.

Poté vám služba Dropbox poskytne odkaz na tento soubor.

Tento odkaz je třeba zkopírovat a odeslat uživateli (například e-mailem), kterému chcete soubor přenést.Pomocí tohoto odkazu může uživatel stáhnout soubor z cloudového úložiště Dropbox.

Metoda číslo 3. Odeslání souboru přes Skype nebo jinou službu pro zasílání zpráv.

Služby pro rychlé zasílání zpráv ( Skype, ICQ a další) také umožňují přenos souborů.Navíc ve většině případů nemají tyto služby omezení velikosti souboru.I když takové omezení existuje, výrazně přesahuje 15–25 megabajtů, které lze zaslat e-mailem.

Tato metoda přenosu souborů spočívá v tom, že oba uživatelé musí používat stejnou službu a zároveň být online.Pokud je uživatel offline (offline), nelze soubor odeslat.

Například ukážeme, jak se to děje ve službě Skype.Chcete-li odeslat soubor přes Skype, stačí kliknout pravým tlačítkem na kontakt a vybrat položku nabídky „ Odesílání souborů “.Pak potřebujetepřejděte na soubor, který chcete přenést přes internet.

Můžete také jednoduše přetáhnout požadovaný soubor do pole pro psaní zpráv a jeho odesílání začne automaticky.

Rychlost přenosu souborů přes Skype bude záviset na rychlosti internetu pro oba uživatele.