Jak přepnout jazyk na klávesnici

I tak jednoduchý postup, jako je přepínání jazyka na klávesnici, může způsobit nezkušeným uživatelům potíže.Problém je v tom, že různé počítače používají různé metody přepínání jazyka, což matuje uživatele a nepřispívá k zapamatování metody přepínání.V tomto článku si povíme o tom, jak přepnout jazyk na klávesnici.

Ve Windows se ve výchozím nastavení používá k přepínání jazyka kombinace kláves ALT + SHIFT.Tato kombinace se obvykle používá na většině počítačů.Proto, pokud jste se poprvé posadili k počítači, musíte nejprve zkusit přepnout jazyk na klávesnici pomocí této kombinace.

Druhým nejpopulárnějším způsobem přepínání jazyka je kombinace kláves CTRL + SHIFT.Mnoho uživatelů mění kombinaci ALT + SHIFT na CTRL + SHIFT, protože kombinaci CTRL + SHIFT lze snadněji stisknout bez prohlížení klávesnice.

Přepínání jazyka lze použít také stisknutím klávesy s písmenem „ё“.Tato možnost se používá velmi zřídka.Málokdo o něm proto ví.Pokud kombinace kláves ALT + SHIFT a CTRL + SHIFT nefungují, je vhodné tuto metodu vyzkoušet.

Je třeba poznamenat, že přepínání jazyka pomocí klávesnice může být zakázáno.V takovém případě můžete jazyk přepnout kliknutím na ikonu s označením jazyka.

Pokud se vám způsob přepínání nelíbí, můžete jej změnit.Klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu jazyka a v rozbalovací nabídce vyberte položku „Parametry“.

Poté uvidíte okno s názvem „Jazykové a textové služby“.Zde musíte přejít na kartu „Přepínání klávesnice“.

Na kartě „Přepínání klávesnice“ klikněte na tlačítko „Změnit klávesovou zkratku“.

Poté uvidíte malé okno, ve kterém musíte zvolit jeden ze způsobů, jak změnit vstupní jazyk.

Poté, co jste vybrali vhodný způsob přepínání jazyka klávesnice, zavřete všechna okna kliknutím na tlačítko „OK“.To je vše, poté můžete přepnout jazyk tak, jak vám vyhovuje.