Jak převést Excel do PDF

Excel je jedním z hlavních kancelářských programů.Umožňuje zpracovat velké množství dat ve formě tabulek, které jsou mřížkou číslovaných řádků a sloupců.Standardní formát pro ukládání takových tabulek je XLS a XLSX, ale někdy je nutné uložit dokument Excel ve formátu PDF.Proto je velmi důležité vědět, jak převést Excel do formátu PDF.

Metoda č. 1. Export do formátu PDF /XPF.

Začněme nejjednodušším způsobem, jak uložit tabulky Excel ve formátu PDF.Tato metoda je velmi jednoduchá a nevyžaduje instalaci dalších programů, ale nemusí fungovat ve starších verzích editoru Excel.

Chcete-li tímto způsobem převést Excel do PDF, musíte kliknout na tlačítko "Soubor" v levém horním rohu okna a přejít do sekce "Export".

Výsledkem je nastavení exportu.Zde musíte vybrat možnost „Vytvořit dokument PDF /XPF“ a kliknout na tlačítko „Vytvořit PDF /XPF“.

Ve výsledku se před vámi otevře standardní okno pro uložení dokumentu.S ním můžete uložit tabulku Excel ve formátu PDF.

K tomu stačí vybrat složku, kterou chcete uložit, vyberte typ souboru PDF a klikněte na tlačítko „Publikovat“.

Metoda č. 2. Použití tiskárny PDF.

Pokud vám předchozí metoda nevyhovovala, můžete vždy převést Excel do formátu PDF pomocí tiskárny PDF.Tiskárna PDF je speciální program, který emuluje činnost skutečné tiskárny, ale místo odeslání dokumentu k tisku se program uložíjeho ve formátu pdf.

K použití této metody budete potřebovat program tiskárny PDF.Je možné, že takový program je již na vašem počítači nainstalován, protože tiskárny PDF jsou často nainstalovány společně s jinými programy.Chcete-li to zkontrolovat, otevřete Excel, stiskněte Ctrl-P (odeslat tisk) a podívejte se na seznam tiskáren nainstalovaných v systému.

Pokud seznam tiskáren obsahuje tiskárnu Foxit Reader PDF, Microsoft Print to PDF nebo jinou tiskárnu, která má v názvu slovo „PDF“, znamená to, že není nainstalováno nicpotřebujete, již máte tiskárnu PDF.

Pokud v seznamu tiskáren nic takového neexistuje, musí být tiskárna PDF nainstalována samostatně.Chcete-li to provést, stáhněte a nainstalujte do počítače jeden z následujících programů:

  • BullZip PDF Printer http://www.bullzip.com/products/pdf/info.php
  • ]
  • doPDF http://www.dopdf.com/en/
  • PDFCreator https://sourceforge.net/projects/pdfcreator/
  • PDF Foxit Reader https://www.foxitsoftware.com/en/pdf-reader/

Po instalaci v seznamu tiskáren, které jsou k dispozici pro tisk,Zobrazí se virtuální tiskárna s názvem vybraného programu.Nyní lze tuto tiskárnu použít k ukládání dokumentů aplikace Excel ve formátu PDF.Otevřete nabídku tisku (Ctrl-P), vyberte virtuální tiskárnu PDF a klikněte na tlačítko „Tisk“.

Jednoduché tiskárny PDF obvykle nemají žádná nastavení a při jejich použití se okamžitě zobrazí okno pro uložení dokumentu ve formátu PDF.Například tiskárna Microsoft Print to PDF funguje takto.

Od té doby pokročilé tiskárny PDFkliknutím na tlačítko „Tisk“ se nejprve zobrazí okno nastavení.Následující obrázek ukazuje, jak vypadá okno nastavení doPDF.Zde si můžete vybrat složku, kterou chcete uložit, kvalitu PDF a další nastavení.

Po zadání všech parametrů klikněte na tlačítko „OK“ a soubor PDF se uloží do vybrané složky.

Metoda č. 3. Využívání online služeb.

Excel můžete také převést do formátu PDF pomocí online konverzních služeb.Takové služby budou užitečné, pokud export do PDF nebude fungovat a nebude existovat způsob, jak nainstalovat tiskárnu PDF.Podobné služby můžete najít pomocí vyhledávačů, stačí zadat dotaz „ Excel do formátu PDF “.

Například můžete použít online službu https://smallpdf.com/en/excel-to-pdf.Chcete-li to provést, klikněte na odkaz, klikněte na tlačítko "Vybrat soubor" a vyberte dokument PDF, který potřebujete uložit v Excelu.Poté služba převede váš soubor Excel do formátu PDF a nabídne stažení výsledného souboru.

Existují také další online služby pro převod Excelu do PDF.Například:

  • https://www.ilovepdf.com/excel_to_pdf
  • https://online2pdf.com/convert-excel-to-pdf
  • https://www.sodapdf.com/en/excel-в-pdf/
  • https: //www.freepdfconvert.com/en
  • https://www.xlstopdf.com

Můžete použít kteroukoli z těchto služeb.Všichni pracují téměř stejně dobře.