Jak převést video

Pokud často stahujete videa z internetu, pravděpodobně jste se museli vypořádat s potřebou převést video.Při sledování videa v počítači zpravidla neexistují žádné problémy.Programy pro sledování videí odvádějí vynikající práci s většinou formátů.Pokud však chcete sledovat video na smartphonu nebo jiném zařízení, může nastat situace, kdy budete muset video převést.

Jak tedy převést video?K tomu potřebujete speciální program zvaný video převodník.Nyní existuje obrovské množství placených a bezplatných videokonvertorů.V článku o bezplatných videokonvertorech, který jsme zveřejnili na našem webu, si můžete vybrat vhodný program.

Jako příklad uvážíme proces převodu videa pomocí SUPER © Media File Converter.Tento program je zcela zdarma a má jednoduché rozhraní.Pokud tedy nevíte, jak převést video, stojí za to začít s tímto programem.

Nejprve si stáhněte a nainstalujte program.Proces instalace pro SUPER © Media File Converter není příliš komplikovaný.Stačí se řídit pokyny. Během procesu instalace budete vyzváni k instalaci Yandex.Bar.Chcete-li instalaci odmítnout, klikněte na tlačítko „Odmítnout“.

Další instalace probíhá bez problémů.

Jak převést video pomocí SUPER © Media File Converter

Po instalaci můžete začít převádět video.Spusťte program avidíme takové okno.

Ve spodní části okna programu je pole, do kterého je třeba převést video soubor přetažením.

Poté, co jsme přetáhli požadovaný soubor do okna, můžeme začít konfigurovat nastavení převodu.Nejprve si musíme vybrat KONTAJNER, VIDEO KÓDEC a AUDIO KÓDEC.

Kontejner je formát (vnitřní struktura) samotného souboru, ve kterém jsou uložena videa, audio, titulky a další mediální data.Klasický kontejner pro video je AVI.Na většině zařízení se otevírá bez problémů.Můžete si vybrat jakýkoli jiný kontejner, který vám vyhovuje.

Po výběru kontejneru musíte vybrat kodek pro video a audio.Kodek je program, který kóduje video.V závislosti na kontejneru se seznam dostupných kodeků může výrazně lišit.Pro kontejner AVI můžete použít velké množství různých kodeků.

Nejběžnějšími video kodeky jsou kodeky jako: DIVX, MPEG, H.263, H /264.Ve většině případů se video kódované těmito kodeky hraje perfektně na jakémkoli zařízení.Jako příklad vybereme DIVX.

Po výběru video kodeku vyberte zvukový kodek.Nejspolehlivější možností mezi zvukovými kodeky je mp3.Pokud vám mp3 nevyhovuje, můžete si vybrat jakýkoli z dostupných kodeků.

Jakmile jste pro převod vybrali kontejner, video a audio kodek, můžete pokračovat v konfiguraci parametrů převodu.SUPER © Media File Converter umožňuje konfigurovat všechny dostupnémožnosti kódování pro video a audio.

Dostupné možnosti se mohou lišit v závislosti na vybraném kontejneru a kodecích.U videa můžete určit velikost videa, poměr stran ve videu, obnovovací kmitočet, datový tok videa a další nastavení.Pro zvuk jsou k dispozici následující parametry: diskreditující frekvence, počet kanálů, přenosová rychlost a další nastavení.Pokud nevíte, jak převést video a jak to udělat poprvé, je lepší ponechat výchozí nastavení.

Chcete-li zahájit převod videa s daným nastavením, klikněte na tlačítko „Kódovat (aktivní soubory)“.Po dokončení převodu bude nový soubor umístěn ve stejné složce jako původní.