Jak převrátit text v aplikaci Word

Není neobvyklé vytvářet invertovaný text při vytváření textových dokumentů.Naštěstí v textovém editoru Word se to dělá velmi jednoduše, hlavní věc, kterou je třeba vědět, jsou některé triky.

V tomto článku budeme hovořit o tom, jak otočit text v aplikaci Word 90, 180 nebo 270 stupňů.Instrukce je relevantní pro Word 2007, 2010, 2013 a 2016.

Jak převrátit text v aplikaci Word pomocí tabulek

Nejjednodušší způsob převrácení textu v aplikaci Word je použití tabulky.Pomocí tabulky můžete rychle převrátit text svisle o 90 stupňů, 180 stupňů nebo na libovolnou jinou pozici.

Chcete-li použít tuto metodu, umístěte kurzor na místo stránky, kde by se měl text otočit, a přejděte na kartu „Vložit“.Zdemusíte kliknout na tlačítko „Tabulka“ a zvolit velikost tabulky .Udělá to i tabulka s 1 buňkami.

Po vytvoření tabulky umístěte kurzor dovnitř tabulky a přejděte na kartu „Rozvržení“.Zdestačí kliknout na tlačítko „Směr textu“ a text v tabulce se převrátí .Pokud na toto tlačítko kliknete několikrát, můžete text převrátit na libovolné místo.Například 90 nebo 180 stupňů.

Vedle tlačítka „Směr textu“ jsou uvnitř tabulky tlačítka pro zarovnání textu.S jejich pomocí můžete text umístit do buňky takpodle potřeby.

Jak převrátit text svisle v aplikaci Word pomocí nápisů

Druhý způsob převrácení textu je o něco složitější.Pro použití této metodymusíte otevřít záložku „Vložit“, kliknout na tlačítko „Tvary“ a vybrat „Titulek“ .

Poté pomocí myši určete velikost nápisu, který chcete vložit do dokumentu Word.Výsledkem bude rám, ve kterém můžete zadávat text.

Do rámečku zadejte požadovaný text a vyberte záložku „Formát“. Zde najdete tlačítko „Směr textu“, kterým můžete text otočit o 90 nebo 270 stupňů .

Výsledkem je obrácený textový rámeček, který lze umístit kdekoli v dokumentu.

Je třeba poznamenat, že nápis s textem lze ručně převrátit.Chcete-li to provést, klikněte na zelenou tečku nad nápisem a bez uvolnění tohoto bodu převraťte nápis na požadované místo.

Pokud přidržíte klávesu SHIFT, bude nápis převrácen pouze pod určitým úhlem.