Jak přidat jas na notebooku

Efektivní využití energie je jedním z hlavních problémů moderních notebooků.K řešení tohoto problému se používá celá řada přístupů.Například jas obrazovky notebooku se může snížit.Jas obrazovky se automaticky snižuje, což šetří energii a prodlužuje životnost baterie notebooku na jedno nabití.

Tento přístup však způsobuje nepohodlné uživatele nepříjemnostem.Konec konců, ne každý ví, jak přidat do notebooku jas, pokud je to nutné.V tomto článku budeme hovořit o tom, jak přidat jas obrazovky na laptop a upravit ji tak, aby automatické změny jasu nezpůsobovaly nepříjemnosti.

Možnost č. 1. Přidání jasu pomocí obslužného programu Windows Mobility Center.

Operační systém Windows má obslužný program nazvaný Centrum mobility Windows.Umožňuje spravovat všechny funkce, které ovlivňují spotřebu baterie.Chcete-li otevřít „Centrum mobilních zařízení Windows“, musíte kliknout pravým tlačítkem myši na ikonu baterie (vedle systémových hodin).

Po otevření okna „Centrum pro mobilitu Windows“ musíte v něm najít funkci „Jas obrazovky“ a posunout jezdec tak, aby se jas přidal na úroveň, která vám vyhovuje.

Další funkce můžete ovládat také z okna Windows Mobility Center.Zde můžete například změnit hlasitost zvuku nebo deaktivovat bezdrátové sítě.

Možnost č. 2. Zvýrazněte jas pomocí kláves naklávesnice.

Druhým způsobem, jak přidat nebo snížit jas obrazovky na notebooku, je použít speciální kombinace kláves.Pečlivě si prohlédněte klávesnici notebooku a najděte klávesy s ikonami jasu (ikona ve tvaru slunce).Tyto klávesy musí být stisknuty společně s klávesou Fn, která je umístěna vedle levého CTRL.

Pokud nemůžete najít potřebné klíče, zkuste vyhledat informace o tom v pokynech z notebooku.Možná existují tlačítka pro ovládání jasu obrazovky.

Nastavení jasu obrazovky automaticky.

Chcete-li zabránit nepříjemnosti automatického řízení jasu, můžete změnit jeho nastavení. Otevřete ovládací panel a přejděte do této části:

  • Systém a zabezpečení -> Napájení -> Nastavení vypnutí displeje.

Zde můžete určit, jakou úroveň jasu obrazovky se má použít při práci na baterii a napájení.

Například můžete zadat 50% jas při napájení z baterie a 100% jas při napájení ze sítě.Zde můžete také ovládat další funkce úspory energie:

  • Ztlumit displej - doba nečinnosti, po které se jas obrazovky sníží na minimum;
  • Vypněte displej - čas nečinnosti, po kterém se obrazovka notebooku úplně vypne;
  • Přepněte počítač do režimu spánku - období nečinnosti, po kterém se notebook vypne a přejde do režimu spánkurežim

Je třeba poznamenat, že všechna tato nastavení se vztahují pouze na aktuální plán napájení.Vezměte prosím na vědomí, že v horní části tohoto okna je uvedeno „Nastavení plánu napájení“ Vyváženo ”.To znamená, že u dalších dvou plánů napájení (Úspora energie a Vysoký výkon) musíte samostatně upravit jas obrazovky pro provoz baterie a napájení ze sítě.V případě potřeby můžete pro všechny plány napájení zadat stejné úrovně jasu obrazovky.