Jak přidat můj počítač na plochu

Od dob systému Windows XP je většina uživatelů zvyklá na to, že ikona „Tento počítač“ je neustále na ploše.Pomocí této ikony můžete rychle přistupovat na disky počítače a také otevřít vlastnosti počítače.

Jednou z funkcí této ikony je, že ve výchozím nastavení není na ploše.Proto po přeinstalaci operačního systému mnoho uživatelů narazí na problém, protože neví, jak přidat tento počítač na plochu.V tomto článku se podíváme na několik způsobů, jak tento problém vyřešit.

Metoda č. 1. Přidat počítač pomocí kontextové nabídky.

Nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak přidat ikonu Tento počítač na plochu, je prostřednictvím kontextové nabídky.Klikněte pravým tlačítkem myši na prázdné místo na ploše a vyberte „Personalizace“.

Dále se zobrazí okno s nastavením plochy a rozhraní Windows.Zde musíte kliknout na odkaz „Změnit ikony na ploše“, který se nachází v nabídce vlevo.

Poté se otevře malé okno s názvem „Nastavení ikon na ploše“.V tomto okně musíte před položku „Počítač“ zaškrtnout zaškrtávací políčko a zavřít okno kliknutím na tlačítko „OK“.Poté se na ploše objeví ikona Tento počítač.

Metoda číslo 2. Přidat počítač pomocí nabídky Start.

Používáte-li systém Windows 7, můžete přidat tento počítač pomocí nabídky Start (ve Windows 8 a Windows 10)tato metoda nefunguje).Chcete-li to provést, otevřete nabídku Start a klepněte pravým tlačítkem myši na položku nabídky „Počítač“.Poté se otevře kontextové menu, ve kterém musíte vybrat položku „Zobrazit na ploše“.

Poté se na ploše objeví ikona Tento počítač.

Metoda číslo 3. Přidejte můj počítač pomocí editoru registru.

Můžete také použít editor registru.Chcete-li to provést, otevřete nabídku Spustit (kombinace kláves Windows-R) a zadejte příkaz REGEDIT.Poté se otevře editor registru.Zde musíte otevřít následující klíč registru:

  • HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ HideDesktopIcons \ NewStartPanel

ВTato část obsahuje parametr DWORD s názvem {20D04FE0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D}.Tato možnost odpovídá za umístění ikony Tento počítač na plochu.Chcete-li zobrazit Tento počítač na ploše, změňte hodnotu tohoto parametru na „0“ (nula).Po provedení změn v registru a restartování počítače se na ploše objeví ikona Tento počítač.

Mimochodem, máme samostatný článek o tom, jak vytvořit zkratku „Tento počítač“ ve Windows 10.