Jak přidat program ke spuštění v systému Windows 10

Ve starších verzích operačního systému Windows byla spouštěcí složka k dispozici v nabídce Start.Lze jej otevřít a umístit do něj zástupce programu, který by se měl spustit při spuštění systému Windows.V systému Windows 10 však byla tato složka odstraněna z nabídky Start, což způsobovalo potíže uživatelům, kteří ji používají.

Pokud jste také narazili na podobný problém, doporučujeme vám přečíst si náš článek.Zde zvážíme několik možností, jak přidat program ke spuštění ve Windows 10.

Spouštěcí složka ve Windows 10

Ve skutečnosti Spouštěcí složka ze systému Windows 10 nezmizela.Nabídka Start, ale pokud víte, kde ji hledat, můžete ji nadále používat k automatickému vkládání programů.V systému Windows 10 je spouštěcí složka umístěna na systémové jednotce v následující složce:

  • Users \ Your_Username \ AppData \ Roaming \ Microsoft \ Windows \ Main Menu \ Programs \ Startup

Pokud máte anglickou verzi systému Windows 10, cesta k této složce bude následující:

  • Users \ User_name \ AppData \ Roaming \ Microsoft \ Windows \ Start Menu \ Programs \ Startup

Ale ruční otevření této složky je časově náročné, je mnohem rychlejší používat nabídku „ Run “ a příkaz „shell: startup“.Chcete-li to provést, stiskněte kombinaci kláves Windows-R a v zobrazeném okně zadejte příkaz„Shell: startup“ a stiskněte klávesu Enter.

Na základě tohoto příkazu se otevře úvodní složka pro vašeho uživatele před vámi.Chcete-li přidat program ke spuštění systému Windows 10, jednoduše vložte zástupce požadovaného programu do této složky.Můžete například jednoduše zkopírovat zástupce programu z plochy do této složky.Po tomto jednoduchém postupu se zvolený program spustí automaticky, když spustíte počítač a přihlásíte se ke svému účtu.

Pokud chcete, aby se program automaticky spouštěl pro všechny uživatele v tomto počítači, musí být zkratka programu umístěna do následující složky na systémové jednotce:

  • ) ProgramData \ Microsoft \ Windows \ Start Menu \ Programs \ StartUp

Stejně jako v předchozím případě můžete tuto složku otevřít pomocí nabídky Run.Chcete-li to provést, stiskněte Windows-R av zobrazeném okně zadejte příkaz „shell: common startup“.

Tuto složku lze používat stejně jako předchozí složku.Zkopírujte zástupce do programu, který chcete přidat ke spuštění systému Windows 10, a program se spustí automaticky při spuštění systému.

Spuštění ve Windows 10 pomocí Plánovače úloh

Program Spuštění 10 ve Windows 10 můžete také přidat pomocí „ Plánovače úloh “.Tato metoda je výhodná v tom, že umožňuje přidat programy ke spuštění s určitým zpožděním od okamžiku spuštění systému.To vám umožní snížit počet programů, které se spustí ihned po spuštění, a zkrátit dobu načítání.

Abyste mohli tuto metodu použít, musíte nejprve spustit „Plánovač úloh“.Stiskněte kombinaci kláves Windows-R a spusťte příkaz taskschd.msc.

Po spuštění „Plánovače úloh“ klikněte na tlačítko „Vytvořit jednoduchý úkol“, které je umístěno na pravé straně okna.

V důsledku toho se otevře průvodce, pomocí kterého můžete vytvořit nový úkol pro „Plánovač úloh“.V první fázi musíte zadat název úlohy.

Dále je třeba vybrat možnost „Při spuštění počítače“.

Poté vyberte úlohu „Spustit program“.

A pomocí tlačítka „Procházet“ vyberte program, který chcete přidat do spuštění systému Windows 10. Pomocí tlačítka „Procházet“ můžete vybrat samotný program i jeho zástupce.".Po výběru programu se v řádku objeví úplná cesta k souboru exe.

Poté je posledním krokem kontrola všech dat a potvrzení pomocí tlačítka „Dokončit“.Po kliknutí na tlačítko „Dokončit“ bude úloha vytvořena a uložena.Nyní se váš vybraný program spustí automaticky se systémem Windows 10.

Pokud chcete přidat zpoždění mezi spuštěním systému Windows 10 a spuštěním programu, vyhledejte vytvořenou úlohu v „Plánovači úloh“ a otevřete její vlastnosti.Zde na záložce „Spouštěče“ musíte vybrat spouštěč „Při spuštění“ a kliknout na tlačítko „Změnit“.

Ve výsledku se objeví okno, ve kterém můžete doladit spuštění vybraných programů.Aby bylo možné přidat zpožděnípoužijte možnost „Odložit úkol“.

Po změně nastavení zavřete všechna okna kliknutím na tlačítko „OK“, abyste změny uložili.

Spuštění v systému Windows 10 prostřednictvím registru

Registr je dalším způsobem přidání programu ke spuštění v systému Windows 10. Chcete-li tuto metodu použít, stiskněte kombinaci kláves Windows-Rav okně, které se otevře, spusťte příkaz „regedit“.

Takže vy otevřete editor registru systému Windows 10.Pokud chcete program přidat do automatického načtení pouze pro svůj účet, musíte zde otevřít sekci:

  • HKEY_CURRENT_USER - SOFTWARE - Microsoft - Windows - Aktuální verze - Spustit

PokudPokud je třeba program přidat ke spuštění pro všechny uživatele, otevřete sekci:

  • HKEY_LOCAL_MACHINE - SOFTWARE - Microsoft - Windows - Aktuální verze - Spustit

Po otevřenípožadovaný klíč registru, klepněte pravým tlačítkem na prázdné místo a vyberte možnost „Vytvořit - parametr řetězce“.

Poté otevřete vytvořený parametr a zadejte cestu k programu, který chcete přidat do systému Windows 10, autoload

Po uložení parametru je vše připraveno, můžeterestartujte počítač a zkontrolujte, jak se program spustí.