Jak přidat RAM do počítače

RAM je jednou z hlavních součástí jakéhokoli počítače.Velikost paměti RAM výrazně ovlivňuje celkový výkon počítače.Pokud pro aktuální úkoly není dostatek paměti, bude počítač pracovat pomalu.V tomto článku budeme hovořit o tom, jak přidat RAM do počítače a vyřešit tento problém.

Krok č. 1. Stanovíme počet volných slotů pro RAM.

Pokud chcete do počítače přidat RAM, musíte nejprve zjistit počet volných paměťových slotů na základní desce.To lze provést pomocí programů, ale v tomto případě existuje malé riziko přijetí nesprávných informací.Proto je lepší být líný a vidět sám za sebe.Chcete-li to provést, úplně vypněte počítač, položte jej na bok a sejměte boční kryt.

Sloty pro RAM budou umístěny vpravo od chladiče procesoru.Na levných nebo kompaktních základních deskách jsou obvykle pouze dva sloty.Na základních deskách jsou obvykle čtyři sloty s průměrnou úrovní a na nejdražších základních deskách lze použít i osm paměťových slotů (v tomto případě jsou umístěny na obou stranách chladiče procesoru).

sloty RAM

Věnujte pozornost tomu, kolik slotů je zdarma.To je počet modulů RAM, které můžete přidat do svého počítače.Pokud jsou všechny paměťové sloty již obsazeny, můžete v tomto případě přidat RAM pouze do počítačenahrazením již nainstalované paměti.

Krok č. 2. Určujeme aktuální konfiguraci paměti.

Při přidávání paměti RAM do počítače byste se měli snažit zajistit, aby všechny paměťové moduly byly co nejblíže sobě.Měly by mít stejný objem, stejnou frekvenci, stejné časování a samozřejmě stejný typ (DDR, DDR2, DDR3 nebo DDR4).Použitím stejných paměťových modulů se vyhnete potenciálním problémům s kompatibilitou.

Jakmile jste již otevřeli boční kryt počítače, vyjměte jednu z paměťových karet a se podívejte na jeho vlastnosti.Obvykle je v paměti RAM nálepka, na které jsou zapsány všechny potřebné informace.Na konci článku si můžete přečíst, jak odebrat a nainstalovat modul RAM.

Nálepka s charakteristikami RAM

Pokud neexistuje žádná nálepka, můžete získat informace o nainstalované RAM pomocí programu CPU-Z.Spusťte tento program v počítači a otevřete kartu SPD.Zde budou uvedeny vlastnosti každého modulu RAM.

Charakteristika paměti RAM v programu CPU-Z

V levém horním rohu karty SPD bude přepínač, pomocí kterého můžete přepínat mezi charakteristikami různých paměťových modulů.

Krok č. 3. Nakupujeme nové paměťové moduly.

Na základě počtu volných slotů pro RAM a podle toho, jaké vlastnosti nainstalované paměti máte, můžeteZjistěte, které paměťové moduly jsou potřeba a kolik jich lze nainstalovat.Ideální možností je najít v prodeji přesně stejné moduly jako ve vašem počítači, od stejného výrobce a se stejnými charakteristikami.

Pokud nelze najít stejnou paměť, kupte moduly od jiného výrobce, hlavní věc je, že jejich vlastnosti se shodují s těmi, které jste již nainstalovali.

Pokud úplně změníte všechny paměťové moduly, již není nutná kompatibilita se staršími moduly, hlavní věc je, že nové jsou podporovány vaší základní deskou.

Krok č. 4. Přidejte RAM do počítače.

Po zakoupení potřebných modulů můžete přistoupit k jejich instalaci do počítače.Pokud potřebujete odstranit již nainstalované moduly, musíte uvolnit dvě západky, které jsou umístěny po stranách modulu, a modul jemně vytáhněte za konce a vytáhněte jej z konektoru.V tomto případě není nutné vyvinout velkou sílu, modul musí bez problémů konektor opustit.

Instalace modulu RAM

Instalace modulu do slotu probíhá stejným způsobem.Otevřete západky po stranách a opatrně zasuňte modul do konektoru na základní desce.V tomto případě je důležité správně orientovat modul v konektoru.Věnujte pozornost konektoru a samotnému modulu.Modul bude mít výřezy, které se musí shodovat s propojkami na konektoru (klíč).Modul se obvykle zvedne na požadovanou pozici dvěma kliknutími.Jakmile je paměťový modul ve slotu, je třeba jej zavřítzápadky na stranách konektoru.Poté můžete vytvořit počítač.