Jak připojit bitovou kopii disku

V posledním článku jsme hovořili o tom, jak vytvořit obraz ISO, tentokrát budeme diskutovat o další práci s obrázkem.Vysvětlíme, jak připojit bitovou kopii disku.Připojení nebo emulace je proces připojení obrazu disku jako souboru k operačnímu systému jako virtuální disk.

Takový virtuální disk se objeví mezi disky v okně „Tento počítač“ a operační systém a zbytek programu je vnímají jako skutečné CD vložené do skutečné optické jednotky.

Jak připojit obraz disku pomocí nástrojů Daemon

Pravděpodobně nejlepším programem pro připojení obrazu disku je program Daemon Tools Lite.Tento program je zdarma a poskytuje všechny potřebné nástroje pro práci s obrazy disků.S ním můžete vytvářet a připojovat obrazy disků různých formátů pouhými několika kliknutími.

Po instalaci vytvoří Daemon Tools Lite jednu virtuální jednotku, kterou můžeme použít k připojení bitové kopie disku.V případě potřeby můžete zvýšit počet virtuálních jednotek.

Chcete-li připojit obraz disku, klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu programu v oznamovací oblasti na hlavním panelu.V okně, které se otevře, vyberte možnost Virtuální jednotky - Připojit obrázek.Poté obvykle otevřete okno pro výběr souboru.Zde musíte vybrat obraz disku, který chcete připojit.To je vše, poté se objeví zpráva „Mount image“ a potéběhem několika sekund bude disk dostupný na virtuální jednotce.Abyste to zajistili, otevřete okno „Tento počítač“ a najděte nový disk.

Pokud potřebujete připojit několik obrazů disků najednou, musíte přidat virtuální disky.Chcete-li to provést, otevřete nabídku Daemon Tools Lite a vyberte Virtual Drives - Add Virtual Drive.

Kromě programu Daemon Tools Lite existují i ​​další vysoce kvalitní a bezplatné programy, které vám mohou pomoci připojit obraz disku.Pokud se vám tento program nelíbí, můžete vyzkoušet programy jako: MagicDisc Virtual DVD /CD-ROM, Alkohol 52%, Virtual CloneDrive a Gizmo Drive.