Jak připojit externí pevný disk

Externí pevné disky jsou pevné disky, které jsou navrženy pro použití bez instalace uvnitř počítače.Externí pevné disky jsou vybaveny plastovým pouzdrem a konektorem USB pro připojení k počítači.Pro připojení k počítači lze také použít rozhraní FireWire, Thunderbolt nebo eSATA, ale takové možnosti jsou velmi vzácné.Mnoho uživatelů, kteří si takový disk nedávno zakoupili nebo ho právě dělají, má zájem o to, jak připojit externí pevný disk.V tomto článku se budeme zabývat tímto problémem.

Externí pevné disky se vstupem USB lze připojit několika způsoby:

Jeden kabel USB, standardní 2.0 nebo 3.0.Většina kompaktních externích pevných disků se připojuje pomocí jediného kabelu USB.Jedná se obvykle o krátký kabel USB - Micro USB.

Vše, co musíte udělat pro připojení externího pevného disku pomocí tohoto kabelu, je zapojit jeden konec kabelu do pevného disku a druhý do počítače.Poté je pevný disk určen systémem a objeví se v okně „Tento počítač“.

USB kabel s přídavným napájením.Někdy mohou být pevné disky vybaveny kabelem USB ve tvaru Y.Takový kabel na jedné straně má jeden Micro USB a na druhé dva USB.K získání další energie ze sousedního výstupu USB je zapotřebí kabel ve tvaru Y.

Když připojujete pevný disk pomocí kabelu USB ve tvaru Y, musíte jej zapojit dopočítač, dva spárované kabely USB a připojte druhou stranu kabelu k externímu pevnému disku.

Dva oddělené kabely USB.Další možností připojení externího pevného disku jsou dva samostatné kabely USB.Jeden z těchto kabelů se používá pro napájení a druhý pro přenos dat.Chcete-li připojit takovou externí jednotku, musíte k počítači a jednotce připojit oba kabely.

USB kabel a oddělené napájení.Je také možné, že externí pevný disk je napájen běžnou zásuvkou ve zdi.V takovém případě bude součástí pevného disku USB kabel pro připojení k počítači a síťový adaptér pro připojení k zásuvce.Tento způsob připojení se obvykle používá pro velké pevné disky a externí disky, které se skládají z několika samostatných pevných disků.