Jak připojit grafickou kartu k notebooku

Připojení externí grafické karty k notebooku je něco, o čem mnoho majitelů laptopů sní.Většina uživatelů se však domnívá, že je to nemožné a diskrétní grafické karty lze připojit pouze ke stolnímu počítači.

Ve skutečnosti taková možnost existuje.Přestože notebooky nejsou určeny k připojení externích grafických karet, u většiny modelů je k dispozici mini port PCI Express, který lze použít k připojení grafické karty.

V tomto článku se budeme postupně zabývat jedním ze způsobů, jak připojit externí grafickou kartu k notebooku pomocí portu mini PCI Express.

Krok č. 1: Zkontrolujte dostupnost portu mini PCI Express.

Jak již bylo uvedeno, pro připojení grafické karty k notebooku je vyžadován port mini PCI Express.Než tedy něco začnete, musíte si ujasnit, zda je na vašem notebooku takový port.Chcete-li to provést, zcela vypněte notebook, odpojte baterii a sejměte spodní kryt.Port mini PCI Express by měl vypadat podobně jako na obrázku níže.

Pokud máte jakékoli potíže se sejmutím zadního krytu notebooku nebo s nalezením mini PCI Express portu, zkuste najít servisní příručku k vašemu notebooku na internetu.Tyto příručky je obvykle snadné najít vyžádáním „servisní příručky + název modelu notebooku“.V příručce najdete všechny potřebné informace.

Krok č. 2. Nákup zařízení pro připojení grafické karty.

Poté, co určíte, zda má notebook port mini PCI Express,Musíte si zakoupit speciální zařízení, které se připojí k tomuto portu mini PCI Express a ke kterému se připojí vaše externí grafická karta.Toto zařízení se nazývá EXP GDC a lze jej najít například v čínském internetovém obchodě GearBest.Na obrázku níže vidíte, jak toto zařízení vypadá.

Toto zařízení je také dodáváno s kabelem pro připojení k portu mini PCI Express na notebooku, adaptérem pro připojení napájení k zařízení a kabelem pro připojení dalšího napájení k grafické kartě.

Krok č. 3. Připojte externí grafickou kartu k notebooku.

Po zakoupení zařízení EXP GDC můžete začít grafickou kartu připojovat k notebooku.Chcete-li začít, musíte znovu odstranit spodní kryt z notebooku a připojit kabel ze zařízení EXP GDC k portu mini PCI Express.Druhá strana tohoto kabelu musí být připojena ke vstupu HDMI na zařízení EXP GDC.Tímto způsobem připojíte EXP GDC k notebooku.

Dále nainstalujte samostatnou grafickou kartu do slotu PCI Express na zařízení EXP GDC a připojte k grafické kartě další napájení.K tomu je dodáván samostatný kabel s EXP GDC, který má na jedné straně 6pinový konektor a na druhé straně 6 + 2 piny.

Je také třeba připojit napájení k EXP GDC.Sada je dodávána se speciálně upraveným napájením notebooku.Napájecí zdroj je připojen k EXP GDC pomocí 8 pinového konektoru.

Po provedení všech výše uvedených operací můžete notebook zapnout.Pokud máte notebook spřepínatelnou grafiku (integrovaná grafika + diskrétní), bude možná nutné povolit režim „UMA Graphic“.To se provádí v nastavení systému BIOS.

Po zapnutí notebooku stačí nainstalovat ovladače grafické karty, kterou jste připojili k notebooku, a máte hotovo.Nyní můžete spouštět hry a kontrolovat, jak se externí grafická karta zobrazuje jako spárovaná s vaším notebookem.