Jak připojit mikrofon k notebooku

S příchodem levného a rychlého internetu začalo mnoho uživatelů aktivně využívat celou řadu služeb pro hlasovou a video komunikaci online.Obzvláště populární byla webová služba Skype.Díky tomu můžete chatovat s lidmi z celého světa a zcela zdarma.Pro hlasovou nebo video komunikaci je však třeba mikrofon.

Jedním z typických problémů, které uživatelé, kteří chtějí chatovat online, je připojení mikrofonu k notebooku nebo stolnímu počítači .Nyní budeme hovořit o tom, jak připojit mikrofon k notebooku.

Nejprve je třeba zmínit, že

Chcete-li zapnout mikrofon, jděte po cestě: Ovládací panel - Zařízení a zvuk - ovládací zvuková zařízení (zvuk).V okně, které se otevře, vyberte záložku „Záznam“.

Pokud se v tomto okně nezobrazují žádné mikrofony, musíte se ujistit, že je zapnuto zobrazení odpojených zařízení.Chcete-li to provést, otevřete místní nabídku a nastavte dvě značky naproti odpovídajícím položkám nabídky.

Pokud kvalita zvuku z mikrofonu zabudovaného do notebooku nezestárne, můžete vždy připojit externí mikrofon.Pro připojení mikrofonu k notebooku lze použít samostatný konektor 3,5 mm (mini jack 3,5 mm) nebo kombinovaný konektor 3,5 mm.

Jak připojit externí mikrofon k notebooku pomocí 3,5 mm jacku.

Pokud váš notebook používá samostatný zvukový konektor 3,5 mm, stačí připojit mikrofonpřipojte konektor mikrofonu k odpovídajícímu konektoru na notebooku (tento konektor je označen růžovou barvou).

Pokud notebook používá kombinovaný 3,5 mm konektor, pak pro připojení mikrofonu (a sluchátek) přes tento jack, budete potřebovat další splitter.

Kromě toho jsou některé mikrofony vybaveny zástrčkou 6,3 mm (tlustší a větší zástrčka).Pro připojení takového mikrofonu k notebooku potřebujete adaptér od 6,3 mm do 3,5 mm.