Jak připojit monitor k notebooku

Moderní notebooky - nemají prakticky nižší výkon než plnohodnotné stolní počítače.Zároveň není uživatel notebooku vázán k jednomu bodu a může se volně pohybovat pomocí svého PC.Proto v posledních letech stále více lidí dává přednost používání notebooku jako hlavního počítače.Avšak pro domácí použití má notebook jednu nevýhodu - malou obrazovku.K neutralizaci tohoto problému je nutné k notebooku připojit plnohodnotný monitor.V tomto článku si povíme o tom, jak připojit monitor k notebooku.

Nejprve připojte monitor k notebooku

Rozhraní pro připojení monitoru k notebooku

) VGA- nejběžnější rozhraní, které lze nalézt téměř ve všech notebookech.VGA je zastaralé analogové rozhraní.Přesto je stále docela relevantní a lze jej bez problémů použít k připojení monitoru nebo projektoru k notebooku.

HDMIje také velmi běžné rozhraní pro připojení monitoru nebo TV.Často se používá ve spojení s VGA. Port HDMI lze často nalézt i na jiných počítačových zařízeních.Například na tabletech nebo chytrých telefonech.

DVI- ideální pro připojení monitoru k notebooku.Na tomoment DVI se považuje za standard pro připojení monitorů.Nicméně, DVI je zřídka vidět na notebookech.

DisplayPortje jedním z nejnovějších rozhraní pro výstup obrazu.Nedávno DisplayPort si rychle získává na popularitě a stále více se vyskytuje v notebookech.

Poté, co jste si prohlédli svůj notebook a určili, která rozhraní pro zobrazování obrázků je vybavena, musíte udělat totéž s monitorem.Obecně je třeba najít rozhraní, která jsou jak na monitoru, tak na notebooku.S jejich pomocí můžete monitor připojit k notebooku.

K připojení monitorustačí připojit dva identické porty na monitoru a na notebooku pomocí kabelu vhodného pro porty .Poté by měl notebook identifikovat další monitor a na něm se objeví obrázek z notebooku.Pokud po připojení není monitor detekován, restartujte počítač.

Situace může také nastat, když nemůžete najít stejné porty na notebooku a monitoru.Například notebook je vybaven pouze portem HDMI a monitor nemá port HDMI.V tomto případě budete potřebovat adaptéry.

Nyní můžete najít adaptér z téměř jakéhokoli rozhraní do jakéhokoli:

  • DVI - VGA;
  • DVI - HDMI;
  • HDMI na VGA;
  • DisplayPort - DVI;
  • DisplayPort - HDMI
  • atd.

Nakonfigurujeme připojení monitoru k notebooku

Po připojení obou portů by se na obrazovce monitoru měl objevit obrázek z notebooku.Práce v režimu duální obrazovky však není vždy výhodná.Chcete-li změnit režim, musíte zadat "Nastavení obrazovky".Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši na plochu a vyberte položku „ Resolution “.

V okně, které se otevře, můžete zvolit režim zobrazování obrázků na připojených obrazovkách.K dispozici jsou následující režimy:

  • Duplicitní obrazovky. V tomto případě budou obě obrazovky fungovat současně, a to jak na notebooku, tak na monitoru.V takovém případě bude obraz na obou obrazovkách stejný.Tento režim je obzvláště vhodný při připojování projektoru nebo monitoru k předvádění prezentací.
  • Rozbalte obrazovku. V tomto případě připojený monitor rozšíří obrazovku vašeho notebooku.Po zvolení tohoto režimu můžete pracovat se dvěma obrazovkami najednou a přesouvat okna mezi nimi.
  • Zobrazit plochu pouze na 1 (nebo 2). V tomto případě vyberete pouze jednu z obrazovek.Zatímco druhý monitor nebude fungovat.Tento režim je vhodný, pokud chcete pracovat pouze s připojeným monitorem.