Jak připojit notebook k televizoru přes HDMI

Všechny moderní televizory jsou vybaveny portem HDMI.To jim umožňuje snadné připojení k počítačům, notebookům a dalším zařízením, která jsou schopna přenášet obrázky přes HDMI.V tomto článku vám co nejvíce řekneme, jak připojit notebook k televizoru přes HDMI.Tento článek bude relevantní pro všechny moderní verze Windows, včetně Windows 7 a Windows 10.

Co je třeba k připojení notebooku k televizoru přes HDMI

Propřipojení notebooku k televizoru přes HDMI nepotřebuje žádné speciální vybavenístudie nebo těžko přístupných adaptérů a konektorů.Ve většině případů vám bude stačit pouze jeden kabel.Chcete-li se však ujistit, že je připojení možné, musíte nejprve zkontrolovat dostupnost konektorů.

Nejprve musí mít váš notebook konektor HDMI.Obvykle se nachází na levé straně zařízení, ale může být na pravé straně.Obrázek níže ukazuje, jak tento konektor vypadá a kde je umístěn na notebooku.

Zadruhé musí být na televizoru přítomen konektor HDMI.V případě televizoru může být umístěn na boku nebo na zadní straně zařízení.Vezměte prosím na vědomí konektory HDMI HDMIExistují dva typy:IN (vstup)aOUT (výstup) .Pro připojení notebookumusíte použít HDMI (IN) .Pokud existuje několik takových konektorů, můžete je použít.Všechny jsou stejné a pracují stejně.

Samozřejmě budete potřebovat samotný kabel HDMI, pomocí kterého připojíte notebook k televizoru.Při výběru kabelu musíte nejprve věnovat pozornost jeho délce.Mělo by stačit pro pohodlné připojení, ale ne více než 10 metrů, při použití delších kabelů je možné znatelné snížení kvality obrazu, zejména u obrázků s vysokým rozlišením.

Také kabely se liší ve verzích HDMI, které podporují.Tyto verze hrají roli pouze při přenosu obrázků s vyšším rozlišením. K připojení televizoru s rozlišením Full HDpostačí kabel HDMI jakékoli verze.

Pro připojení 4K TV potřebujete kabel s verzí 1.4 nebo vyšší.Jedná se však o minimální hodnotu, při které bude obnovovací frekvence obrazovky 24-30 Hz. Nejlepší volbou pro rozlišení 4K je kabel s verzí 2.0 nebo vyšší .Při použití kabelu s verzí 2.0 můžete získat obnovovací frekvenci 60 Hz.

Jak připojit notebook k televizoru přes HDMI

Pokud jde o samotný postup připojení, zde je vše velmi jednoduché.Jediné, co musíte udělat, je zapojit jednu stranu kabelu HDMI do konektoru na televizoru a druhou do konektoru na notebooku.Kabel HDMI je na obou stranách stejný, takže jej lze připojit z obou stran.Současně lze navázat spojení se zapnutým zařízením, z toho se nic špatného nestane.

Po připojení jedné strany kabelu připojte druhou.Kabel HDMI vstupuje do konektoru docela pevně, budete muset vynaložit trochu úsilí.Nepřehánějte to, aby nedošlo k přerušení konektoru.

Poté, co jsou notebook a televizor vzájemně propojeny pomocí kabelu HDMI, můžete svůj notebook a televizor nastavit.

Jak nakonfigurovat připojení notebooku k televizoru přes HDMI

Po připojení všeho je třeba nakonfigurovat notebook a televizor, aniž by se tento obrázek neobjevil.Nejprve musíte stisknout tlačítko „ Source “ na dálkovém ovladači televizoru a v seznamu, který se otevře, vyberte HDMI.Pokud je v seznamu zdrojů na vašem televizoru několik HDMI, stačí vybrat ten, který potřebujete (ten, ke kterému jste připojili kabel).

Pokud budete mít štěstí, po přepnutí televizoru na signál HDMI se na obrazovce zobrazí obrázek z notebooku.Pokud se to však nestalo, budete se muset ponořit do nastavení notebooku.Pokud máte Windows 7, musíte kliknout pravým tlačítkem na prázdné místo na ploše a přejděte na „ Rozlišení obrazovky “.

​​

Poté se zobrazí okno s nastavením obrazovky.Existuje několik možností, které umožňují řídit způsob zobrazení obrázku.Chcete-li přenést obrázek do notebooku, musíte otevřít nabídku „ Obrazovka “ a vybrat „ více monitorů “.PotéObrázek by se měl objevit na televizní obrazovce.Kromě toho můžete v nastavení obrazovky změnit rozlišení obrazu, jeho orientaci a upravit způsob fungování televizoru.Celkem existují 4 různé způsoby práce:

  • Duplikujte tyto obrazovky “ - obraz na televizoru zcela duplikuje obraz na obrazovce notebooku.
  • Rozbalte tyto obrazovky “ - televizní obrazovka se používá jako druhý monitor pro notebook a rozšiřuje tak pracovní prostor uživatele.Při tomto způsobu provozu je možné přesouvat okna mezi televizorem a obrazovkou zařízení.
  • Zobrazit pouze plochu 1 “ - obraz se nepřenáší do televizoru, použije se pouze obrazovka zařízení.
  • Zobrazení plochy pouze při 2 ” - obraz se zobrazuje na televizoru, ale nezobrazuje se na obrazovce zařízení.

Pokud používáte operační systém Windows 10, musíte pro konfiguraci monitorů přejít do nabídky „ Nastavení “ (kombinace kláves ).Windows-i ) a přejděte k části „ Systém - obrazovka “.Všechna stejná nastavení jsou k dispozici zde jako v systému Windows 7, s výjimkou rozlišení, které je automaticky vybráno.

Také v systému Windows 10 můžete rychle přepínat mezi způsoby připojení monitoru.Chcete-li to provést, stiskněte kombinaci klávesWindows-P(Projekt - Projekt) a vyberte jednu z možností: „ Pouze obrazovka počítače “, „ Opakování “, „ Rozbalte“a„Pouze druhá obrazovka“.

Kromě toho nastavení externího připojenímonitory jsou k dispozici také v ovladačích z grafické karty.Máte-li například grafickou kartu od společnosti NVIDIA, můžete klepnout pravým tlačítkem myši na plochu a vybrat možnost „ Ovládací panel NVIDIA “.

Po otevření „ ovládacího panelu NVIDIA “ přejděte k části „ Displej - změna rozlišení “.Zde můžete změnit rozlišení a obnovovací frekvenci pro každou z připojených obrazovek.

V části „ Displej - instalace více monitorů “ můžete identifikovat připojené monitory, vybrat hlavní monitor a změnit jejich vzájemnou polohu.

Podobná nastavení jsou k dispozici v ovladačích jiných výrobců (AMD, Intel).Je však nepravděpodobné, že by pro vás byly užitečné, protože ve většině případů je dostatek nastavení, která jsou k dispozici na samotném systému Windows.

Co dělat, když po připojení zvuku nefunguje

V některých případech uživatelé po připojení notebooku k televizoru zjistí, že je obraz přenášen a není slyšet žádný zvuk ].Místo toho zvuk pokračuje prostřednictvím reproduktorů notebooku.Pokud se setkáte s takovým problémem, otevřete Ovládací panely a přejděte na „ Hardware a zvuk - zvuk “.

Pokud máte Windows 10, můžete na hlavním panelu kliknout pravým tlačítkem myši na ikonu reproduktoru a vybrat „ Zvuky “.

Měli byste se dostat do okna „ Zvuk “.Zde musíte přejít na záložku „ Play “, na kteréMůžete si vybrat reproduktory pro otázku zvukové produkce.

Abyste mohli vybrat reproduktory na televizoru, musíte zvýraznit položku „ Digitální zvuk (HDMI) “ a kliknout na tlačítko „ Výchozí . “

V důsledku toho by se zelená značka, která označuje aktivní reproduktory, měla přesunout na „ digitální zvuk (HDMI) “.

Po těchto nastaveních musíte znovu zkontrolovat zvuk.Nyní bude zvuk pravděpodobně přehráván prostřednictvím reproduktorů televizoru.