Jak připojit notebook k Wi-Fi

Wi-Fi je technologie pro organizaci bezdrátové sítě.Pomocí Wi-Fi můžete k místní síti nebo Internetu připojit notebooky, chytré telefony nebo běžné počítače vybavené speciálním modulem Wi-Fi.Nejčastěji se však pomocí Wi-Fi připojují přesně notebooky.V tomto článku si povíme o tom, jak připojit notebook k síti Wi-Fi.

První věc, kterou musíte říci, je, že

Správa připojení notebooku k sítím Wi-Fi se provádí pomocí speciální ikony na hlavním panelu.V závislosti na tom, zda je síť Wi-Fi připojena nebo ne, může vypadat jinak.

Takže zpět k tomu, jak připojit notebook k Wi-Fi.K tomu je třeba kliknout levým tlačítkem na ikonu na hlavním panelu.Poté uvidíte seznam dostupných sítí Wi-Fi.Zde musíte vybrat síť Wi-Fi, která nás zajímá, a kliknout na tlačítko připojit.

Pokud je vybraná síť Wi-Fi chráněna heslem, operační systém otevře okno, ve kterém musíte zadat heslo pro WiFi.Není možné připojit notebook k síti Wi-Fi bez hesla.

Co když ikona na hlavním panelu chybí? Pokud tato ikona není na hlavním panelu, může to znamenat jednu ze dvou věcí:

  • Ovladače nebyly nainstalovány .Je nepravděpodobné, že operační systém Windows ve většině případů najde a nainstaluje potřebné ovladače.
  • Modul Wi-Fi je deaktivován.V tomto případě musíte jít po cestě: Ovládací panely - Síť a Internet - Síťpřipojení.Zde musíte najít připojení s názvem „Bezdrátové síťové připojení“ a povolit je kliknutím pravým tlačítkem myši.

Co udělat, pokud je ikona na hlavním panelu označena červeným křížkem? Je také možné, že ikona je na hlavním panelu, ale je označena červeným křížkem a hledání dostupných sítí Wi-Fi nefunguje.

To znamená, že modul Wi-Fi je deaktivován pomocí obslužného programu Windows Mobility Center nebo pomocí samostatného tlačítka na pouzdru notebooku.V takovém případě nebudete moci zapnout Wi-Fi prostřednictvím ovládacího panelu /síťových připojení a zapnout Wi-Fi stejným způsobem, jako bylo deaktivováno.

Chcete-li otevřít „Centrum mobilních zařízení Windows“, klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu baterie na hlavním panelu a vyberte odpovídající položku.

V okně, které se otevře, můžete povolit nebo zakázat Wi-Fi a změnit nastavení úspory baterie.

Pokud je v centru Windows Mobility Center zapnuto Wi-Fi, zkontrolujte případ vašeho notebooku.Wi-Fi může být deaktivováno pomocí vyhrazeného tlačítka.Toto tlačítko se obvykle nachází nad klávesnicí.