Jak připojit pevný disk z notebooku k počítači

Není neobvyklé, že po rozpadu notebooku z něj zůstane zcela funkční pevný disk.Nechci to vůbec zahodit, takže uživatelé se často zajímají o to, jak připojit pevný disk z notebooku k počítači.V tomto krátkém článku budeme hovořit o tom, jak tento problém vyřešit.

Připojení pevného disku z notebooku k počítači pomocí SATA

Pevné disky notebooků se k počítači připojují stejným způsobem jako běžné pevné disky, konkrétně pomocí rozhraní SATA.S připojením takového pevného disku tedy obvykle obvykle neexistují žádné problémy.Stačí připojit kabel ze základní desky a kabel SATA ze zdroje napájení na pevný disk SATA a takový pevný disk je připraven k práci.

Existují však významné rozdíly ve velikosti mezi konvenčními pevnými disky a pevnými disky pro notebooky.Běžné pevné disky mají formát 3,5 palce a pevné disky notebooku mají 2,5 palce.

Při připojování pevného disku z notebooku k počítači proto mohou nastat problémy s jeho opravou.Pokud kryt počítače neposkytuje prostor pro instalaci 2,5palcových pevných disků, budete potřebovat speciální saně, které vám umožní nainstalovat 2,5palcový pevný disk do pozice pro 3,5palcové jednotky.

Při používání diapozitivu musíte nejprve nainstalovat pevný disk 2,5 palce a poté jej upevnit do pozice 3,5 palce.

Další podrobnosti o připojení pevného disku z notebooku k počítači naleznete v článku o instalaci disků SSD.

Připojení pevného disku z notebooku k počítači pomocí USB

Pokud se výše uvedený způsob připojení pevného disku z notebooku k počítači zdá příliš komplikovaný nebo chcete být schopni rychlePokud takový pevný disk odpojíte, můžete jej připojit pomocí rozhraní USB.To lze realizovat několika způsoby.

Metoda č. 1. Adaptér ze SATA na USB.

Nejjednodušší možností je malý kompaktní adaptér s SATAUSB 3.0.Takový adaptér na jedné straně má rozhraní SATA, pomocí kterého se připojuje na pevný disk, a na druhé straně kabel USB 3.0, který se připojuje k počítači.

Metoda číslo 2. Kapsa na 2,5palcové jednotky.

Kapsa na 2,5palcové disky je něco jako případ, kdy je nainstalován 2,5palcový pevný disk s tvarovým faktorem.V tomto případě je konektor SATA, který spojuje pevný disk z notebooku a mimo kabel USB pro připojení k počítači.

Metoda číslo 3. Dokovací stanice s podporou pevných disků z notebooku.

Můžete také použít dokovací jednotku pevného disku.Dokovací stanice je malé zařízení, které se připojuje k počítači přes USB a do kterého můžetenainstalovat pevné disky.

Dokovací stanice je pravděpodobně nejdražší způsob, jak připojit pevné disky z notebooku k počítači.Protože modely s podporou 2,5 palcových jednotek jsou vzácné a jsou nadprůměrné.