Jak připojit reproduktory k notebooku

Každý rok notebooky získávají stále větší oblibu.Uživatelé stále častěji používají notebook jako náhradu za běžný stolní počítač.Ale i přes velké množství výhod mají notebooky určité nevýhody.Například reproduktory vestavěné do notebooku jsou velmi slabé.Nestačí ani pro malou místnost.Mnoho uživatelů mobilního PC se proto zajímá o to, jak připojit reproduktory k notebooku.V tomto materiálu se pokusíme zvážit celý proces připojení co nejpodrobněji.

Krok č. 1. Připojte reproduktory k napájení a zapněte je.

Pokud chcete k notebooku připojit běžné reproduktory počítače, musíte je připojit k elektrické zásuvce.Zasuňte zástrčku do zásuvky a zapněte reproduktory stisknutím tlačítka napájení (je to na zadní straně reproduktoru, ke kterému napájecí kabel směřuje).

Existují také reproduktory, které jsou napájeny konektorem USB.V takovém případě je musíte připojit k libovolnému portu USB v notebooku.

Krok # 2. Připojte reproduktory k notebooku.

Dalším krokem je přímé připojení reproduktorů k samotnému notebooku.Připojení se provádí pomocí kabelu s 3,5 mm audio konektorem na jedné straně (3,5 mm audio jack) a dvěma tulipány na druhé straně.

Zvukový konektor 3,5 mm se připojuje k odpovídajícímu konektoru na notebooku.Notebook má obvykle dva konektory pro 3,5 mm zvukový konektor.Jeden pro připojení sluchátek nebo reproduktorů a druhý pro připojení mikrofonu.Proto je velmi důležité nepromíchejte a připojte reproduktory ke konektoru pro sluchátka a reproduktorům.

Druhá strana kabelu s tzv. „Tulipány“ je připojena ke stejnému reproduktoru jako napájecí kabel.

Je třeba poznamenat , že pokud si přejete, můžete s notebookem použít externí zvukovou kartu.V tomto případě je externí zvuková karta připojena přes USB a reproduktory již nejsou připojeny k notebooku, ale k samotné zvukové kartě.Připojení reproduktorů ke zvukové kartě se neliší od připojení reproduktorů k notebooku.Jednoduše zapojte 3,5 mm audio jack do odpovídajícího slotu na zvukové kartě.

Jediným bodem při používání externí zvukové karty je potřeba nainstalovat ovladač.Ovladače jsou obvykle na disku, který je součástí soupravy.Pokud není k dispozici žádný disk, lze ovladač stáhnout z oficiálních webových stránek výrobce.

Krok č. 3. Připojte druhý reproduktor.

Dále je třeba připojit druhý sloupec ke sloupci, který je již připojen k vašemu notebooku.Připojení sloupců může nastat různými způsoby.Někdy se k tomu používá jiný kabel s tulipány na obou stranách.

A někdy se k připojení druhého reproduktoru používají pouze dva dráty, které je třeba upevnit speciálními sponami na každém z reproduktorů.

Krok č. 4. Zkontrolujte připojení reproduktoru.

Poté můžete zapnout hudbu a zkontrolovat připojení reproduktorů k notebooku.Pokud není slyšet žádný zvuk, pak vám možná něco přišlopřipojení.Nejprve se vyplatí zkontrolovat následující:

  • Hlasitost zvuku v reproduktorech a v nastavení systému Windows. Zkontrolujte hlasitost zvuku otočením knoflíku na reproduktoru.Musíte také zkontrolovat nastavení hlasitosti v systému Windows.Možná jste právě vypnul zvuk a zapomněl na to.
  • Tlačítko povolení reproduktoru. Zkontrolujte znovu tlačítko napájení na reproduktorech.Možná jste to omylem vypnuli, když jste připojili dráty.
  • 3,5 mm audio jack. Zkontrolujte konektor, který jste použili pro připojení reproduktorů k notebooku.Možná jste připojili reproduktory ke konektoru mikrofonu.
  • Ovladač z externí zvukové karty není nainstalován. Pokud používáte externí zvukovou kartu, je nutná instalace ovladačů.

Pokud zvuk vychází pouze z reproduktoru připojeného přímo k notebooku a druhý reproduktor nefunguje, máte problémy s připojením reproduktorů.Odpojte druhý sloupec a znovu jej připojte.