Jak připojit tiskárnu k počítači

Tiskárna je prakticky nevyměnitelné zařízení, které se stejně často používá doma i v kanceláři.Ale tiskárny mají jednu nepříjemnou funkci.Na rozdíl od jiných periferních zařízení téměř nikdy nefungují bez správného připojení a instalace ovladačů.

Po opětovné instalaci systému Windows nebo po zakoupení nové tiskárny mají uživatelé často stejnou otázku, jak připojit tiskárnu k počítači.V tomto článku se pokusíme tento problém vyřešit a zvážit proces připojení tiskárny k počítači co nejpodrobněji.

Proces připojení tiskárny k počítači lze rozdělit do tří hlavních stupňů:

  • Připojení tiskárny k napájení;
  • Připojení tiskárny k počítači;
  • A instalace ovladače.

Zvažte všechny tyto fáze jeden po druhém.

Připojte tiskárnu k napájení

První věc, kterou musíte udělat, je nainstalovat tiskárnu na místě, kde bude stát, a připojit ji k napájení.To by nemělo způsobit žádné potíže.Připojíme napájecí kabel k tiskárně a poté jej zapojíme do nejbližší zásuvky.

Je však třeba poznamenat, že tiskárna nemůže být připojena k nepřerušitelnému zdroji energie (UPS nebo UPS ), pouzepřímo do zásuvky.Tiskárna spotřebovává příliš mnoho energie, takže stále nebude moci pracovat na UPS.

Připojujeme tiskárnu k počítači pomocí kabelu USB

Dalším krokem při připojení tiskárny k počítači nebo notebooku je připojení počítače k ​​tiskárně pomocí Kabel USB.K tiskárně se nejčastěji dodává kabel USB.Pokud ale kabel neexistuje nebo je ztracen, můžete si jej koupit v nejbližší prodejně s počítačovým vybavením.

K připojení tiskárny k počítači budete potřebovat běžný kabel USB.Vezměte prosím na vědomí, že kabel USB má na jedné straně podlouhlý konektor - nazývá se konektor typu A a na druhé straně téměř čtvercový konektor - nazývá se typ B. Konektor typu A připojujeme k počítači a tiskárně typu B.

Pokud je tiskárna připojena pomocí kabelu USB 3.0, konektor typu B (který se připojuje k tiskárně) se bude mírně lišit.Má modrou barvu a mírně větší velikost.

Dokončete připojení tiskárny k počítači instalací ovladačů

Poté, co je tiskárna připojena k napájení a připojena k počítači pomocí kabelu USB,Můžete zahájit instalaci ovladačů.Ovladače jsou obvykle dodávány s tiskárnou na disku.Pokud tiskárna přichází s několika disky najednou, prostudujte si na nich štítky.Potřebujeme disk, který na něm říká „Driver“.

Vložte disk s ovladačem do počítače.Poté se spustí instalační program ovladače z tiskárny.Proces instalace ovladače je velmi jednoduchý apříliš se neliší od instalace běžného programu.Možná budete muset během procesu instalace odpojit a znovu připojit tiskárnu.Pokud taková potřeba nastane, instalátor vás o tom informuje.

Po dokončení procesu instalace bude možné restartovat počítač.Pokud taková potřeba nastane, instalační program vám to oznámí.

Pokud nemáte disk s ovladači nebo se instalace z disku nespustí, můžete najít ovladač na internetu.Nejlepší je stáhnout ovladač z oficiálních webových stránek společnosti výrobce tiskárny.V takovém případě můžete získat nejnovější verzi ovladače a zároveň neriskovat, že chytíte virus.