Jak připojit tiskárnu v místní síti

Pokud máte několik počítačů a pouze jednu tiskárnu, pravděpodobně jste museli tisknout dokument s USB flash diskem z jednoho počítače na druhý.To je velmi nepohodlné, protože to vyžaduje hodně času a nutí vás odtrhnout se od vaší současné práce.Řešením tohoto problému může být síťová tiskárna.V tomto článku si povíme o tom, jak připojit tiskárnu přes lokální síť.

V tomto článku popisujeme pouze proces připojení tiskárny přes místní síť.Abyste mohli tento pokyn použít, měli byste již mít vybudovanou místní síť a tiskárna musí být připojena k jednomu z počítačů.

Krok č. 1. Otevřeme obecný přístup k tiskárně.

Aby bylo možné připojit tiskárnu k počítači prostřednictvím sítě, musí být sdílená.Chcete-li to provést, otevřete nabídku Start a přejděte do části „Zařízení a tiskárny“.

Pokud používáte Windows 8, musíte otevřít úvodní obrazovku s dlaždicemi a do vyhledávání zadat „Zařízení a tiskárny“.

Poté vás operační systém vyzve k otevření tohoto okna.V okně „Zařízení a tiskárny“ uvidíte tiskárny a další zařízení připojená k počítači.

Zde musíte kliknout pravým tlačítkem myši na tiskárnu, kterou chcete zpřístupnit v síti, a vybrat položku nabídky „Vlastnosti tiskárny“.

Poté se před vámi otevře okno „Vlastnosti tiskárny“, zde musíte přejít na kartu „Přístup“.Na kartě „Přístup“ byste mělipovolte „Sdílet tuto tiskárnu“.

Po povolení sdílení zavřete toto okno kliknutím na tlačítko „OK“.To je vše, nyní je vaše tiskárna k dispozici v místní síti.

Krok č. 2. Připojte tiskárnu přes místní síť k jinému počítači.

Nyní musíme tuto tiskárnu připojit k jinému počítači v místní síti.Chcete-li to provést, otevřete v druhém počítači okno „Zařízení a tiskárny“ a klikněte na tlačítko „Přidat tiskárnu“.

Poté se před vámi otevře okno „Přidat tiskárnu“, v němž musíte kliknout na tlačítko „Přidat síťovou, bezdrátovou nebo Bluetooth tiskárnu“.

Po vyhledání tiskáren vás operační systém vyzve k připojení tiskárny, ke které jste dříve sdíleli přístup.

Vše, co musíte udělat, je zvýraznit nalezenou tiskárnu a kliknout na tlačítko „Další“.Tím bude dokončen proces připojení tiskárny prostřednictvím místní sítě.

Pokud však operační systém nenašel tiskárnu, kterou potřebujete, klikněte na tlačítko „Požadovaná tiskárna není hledána.“Po kliknutí na toto tlačítko vás systém vyzve k ručnímu zadání adresy tiskárny.

Adresa tiskárny musí být zadána v následujícím formátu: „\\ IP adresa počítače \ název tiskárny“.Například: \\ 192.168.1.2 \ hp.

Po vyhledání tiskárny podle IP adresy vás operační systém informuje, že se tiskárna úspěšně připojila přes síť.

Po této zprávě se připojená síťová tiskárna objeví v systému a bude k dispozici pro použití.