Jak přistupovat k blokovanému webu

Existuje mnoho situací, kdy můžete zjistit, že přístup na některé stránky je blokován.Někteří zaměstnavatelé například blokují přístup k sociálním sítím a zábavním webům, aby zaměstnanci nebyli rozptylováni od svých povinností.Podobná situace nastává i ve vzdělávacích institucích.V tomto článku budeme hovořit o tom, jak získat přístup k blokovanému webu obcházejícímu blok.

Obsah
  1. Jak přistupovat k blokovanému webu pomocí VPN
  2. VPN pomocírozšíření prohlížeče
  3. VPN vestavěná v prohlížeči
  4. Jak získat přístup k blokovanému webu pomocí prohlížeče Tor
  5. Alternativní způsoby otevření blokovaných webů
Jak přistupovat k blokovanému webu pomocí VPN

Pokud potřebujete přejít na blokovaný web amáte možnost nainstalovat program do počítače nebo provést změny nastavení síťového připojení, a to nejoptimálnějším způsobemUdet využít služby VPN. VPNneboVirtuální privátní síťje technologie, která umožňuje vytvářet virtuální počítačové sítě, které fungují nad stávající sítí a organizují zabezpečené spojení mezi počítači.V případě služeb VPN se tato technologie používá k připojení počítače k ​​serveru VPN v síti ak obcházení omezení, která mohou být uložena poskytovatelem internetu nebo vlastníkem místní sítě.

Když se připojíte ke službě VPN, dostanete se přímoŠifrovaný kanál mezi počítačem a vzdáleným serverem.V budoucnu bude veškerá vaše práce na internetu prováděna pouze prostřednictvím tohoto kanálu, který vám umožní obejít omezení a získat přístup k blokovaným webům.Použití služby VPN také umožňuje obejít zámky na herních serverech a ve všech ostatních případech, kdy je blokován přístup k některým webovým prostředkům.

Je třeba poznamenat, že používání služeb VPN není něco složitého a je k dispozici každému uživateli počítače.Abyste mohli začít používat VPN, musíte se zaregistrovat na webových stránkách služby a zaplatit předplatnéod 2 do 10 dolarů za měsíc ).V některých případech nabízejí služby tarify zdarma s omezením provozu.Pokud neplánujete neustále používat VPN, pak je docela vhodný i bezplatný tarif.Po registraci je třeba stáhnout aplikaci ze služby VPN a nainstalovat ji do počítače.Poté pomocí této aplikace můžete VPN zapnout a vypnout jediným kliknutím.

Následující obrázek ukazuje, jak by takový program mohl vypadat ze služby VPN.Jak vidíte, v programu stačí vybrat server ze seznamu a kliknout na tlačítko „ Connect “.

Pokud nechcete instalovat žádné další programy, můžete se připojit ke službě VPN pomocí běžných nástrojů systému Windows.V takovém případě budete muset vytvořit nové síťové připojení podle nastavení, která lze získat na webových stránkách služeb.V systému Windows 10 se to provádí vmenu „ Parametry “ v části „ Síť a internet - VPN “.

Tento způsob ručního připojení má některé nevýhody.Za prvé, ne všechny služby VPN jej podporují, v mnoha případech je prostě nedostupné.A za druhé, tato metoda již vyžaduje určité znalosti při nastavování operačního systému, takže ji lze doporučit zkušeným uživatelům.

Nejznámějšími zahraničními službami VPN pro přístup k blokovaným webům jsou ExpressVpn.com, NordVpn.com, CyberGhostVpn.com, IPVanish.com, HideMyAss.com a TunnelBear.com


VPN využívající rozšíření prohlížeče

Obcházení zámků pomocí rozšíření prohlížeče je podobné jako při použití výše popsaných služeb VPN.V tomto případě se však nepoužívá samostatná aplikace, ale rozšíření prohlížeče.

Práce s rozšířeními se provádí následujícím způsobem, jdete do úložiště rozšíření pro svůj prohlížeč, najděte potřebné rozšíření a nainstalujte ho.Poté pomocí tohoto rozšíření můžete povolit a zakázat VPN na jedno kliknutí, stejně jako v případě plnohodnotné aplikace VPN.Po povolení VPN v rozšíření budete mít přístup k blokovaným webům, protože vaše připojení bude nyní fungovat přes rozšiřující server.Jediným omezením je, že při použití rozšíření VPN bude fungovat pouze v prohlížeči, zatímco při použití samostatné aplikace bude VPN fungovat pro všechny programy nainstalované v počítači.

Stejně jako v předchozím případě pro plnohodnotnéBudete se muset zaregistrovat a zaplatit za službu.Mnoho rozšíření také nabízí jejich použití zdarma s určitými omezeními.Nejznámější rozšíření pro přístup k blokovaným webům jsou FriGate, ZenMate a Browsec (odkazy pro Google Chrome).

VPN vestavěná v prohlížeči

Některé prohlížeče mají navíc vestavěnou VPN.Nejoblíbenější z těchto prohlížečů je Opera.Chcete-li povolit VPN v prohlížeči Opera, musíte otevřít nastavení prohlížeče a přejděte do části „ Rozšířené - Zabezpečení “.Zde musíte najít a aktivovat možnost „ VPN “.

Po zapnutí VPN se v adresním řádku Opery objeví tlačítko VPN.S jeho pomocí můžete rychle zapnout a vypnout VPN, když potřebujete přejít na blokovaný web.

Může to vypadat jako nejlepší způsob přístupu k blokovaným webům, ale není to úplně v pořádku.Bohužel VPN zabudovaná do Opery je velmi pomalá, což ztěžuje prohlížení i textových stránek.Navíc VPN z Opery není spolehlivá, není vzácné, že vůbec nefunguje.

Jak získat přístup k blokovanému webu pomocí prohlížeče Tor

Prohlížeč Tor je prohlížeč vytvořený na základě známého prohlížeče Mozilla Firefox.S tím rozdílem, že prohlížeč Tor je speciálně nakonfigurován pro práci se systémem Tor proxy.Tento systém umožňuje skrýt polohu uživatele, chránit ho před sledováním na internetu a otevřeným přístupem k blokovaným webům.To všeposkytované speciální vnitřní strukturou sítě Tor.Když používáte Tor, data přenášená uživatelem prochází několika zprostředkujícími servery a teprve poté se dostanou na server, ke kterému uživatel přistoupil.To vám umožní spolehlivě skrýt polohu uživatele.Také prohlížeč Tor poskytuje ochranu před sledováním a blokuje pokusy webů sledovat jejich návštěvníky.

Abyste se dostali k blokovanému webu pomocí prohlížeče Tor, musíte si jej nejprve stáhnout a nainstalovat do svého počítače.Prohlížeč Tor je zcela zdarma a je k dispozici ke stažení na oficiálním webu.Použití samotného prohlížeče Tor je také zcela zdarma, tento způsob obejití zámků nevyžaduje od vás žádné investice.

Po instalaci prohlížeče Tor a prvním spuštění musíte projít jednoduchou procedurou počátečního nastavení.Nejprve musíte kliknout na tlačítko „ Connect “ a poté odpovědět na několik jednoduchých otázek.

Po dokončení počátečního nastavení Tor bude prohlížeč připraven k použití.S ním můžete přejít na jakékoli blokované weby.

Je třeba poznamenat, že používání sítě Tor má některé nevýhody.Protože jsou síťové servery známy, mohou být blokovány některými webovými stránkami nebo službami.Také připojení přes Tor nefunguje příliš rychle, protože toto stahování velkých souborů může být velmi časově náročné.

Alternativní způsoby otevření blokovaných webů

Pokud jstepracovat na počítači, kde všechny akce jsou zakázány správcem a nemůžete nainstalovat potřebné programy, pak můžete přejít na blokovaný web pomocí jiných webů jako mezerníků mezi vámi a zdrojem, který potřebujete.Jednou z možností je použití online překladatelů, což vám umožní překládat celé webové stránky.

Google například poskytuje bezplatný online překladatel, který je k dispozici na adrese translate.google.com. Za účelem překladu webové stránky stačí zadat její adresu do pole pro překlad a kliknout na tlačítko překládat.Poté se načte označená webová stránka s již přeloženým textem.Přístup k prostředkům Google není zpravidla blokován, takže tuto funkci Google Translator lze použít k získání přístupu k blokovaným webům.V okně překladatele zadejte adresu blokovaného webu a klikněte na tlačítkoPřeložitnebo klikněte na odkaz, který se zobrazí na pravé straně stránky.Když se web načte, můžete s ním pracovat jako obvykle.Všechny odkazy budou fungovat a můžete přejít na jiné stránky webu.

Kromě toho máte přístup k blokovanému webu pomocí vyhledávání Google.Google stejně jako všechny ostatní vyhledávače ukládá verzi indexovaných stránek do vyrovnávací paměti.Tuto funkci lze použít k přístupu k blokovanému webu.Chcete-li to provést, zadejte vyhledávací dotaz, který vás dovede na požadovanou stránku, poté klikněte na šipku dolů a vyberte „Uložená kopie“.Podobné trikMůžete klikat s jinými populárními vyhledávači.Například mezipaměť stránky lze zobrazit v Yandexu, Mailru nebo Bingu.

Další komplikovanou možností je použití anonymizátorů.Tyto služby vám umožňují tajně procházet další webové stránky a hrát roli prostředníka mezi vámi a konečným webem.Všechny anonymizátory pracují stejným způsobem.Přejdete na web anonymizátoru, zadejte adresu blokovaného webu a stiskněte klávesu „Enter“.Poté anonymizátor stáhne zadanou webovou stránku na svůj server a zobrazí ji v prohlížeči.Požadovaný se tak neotevře přímo, ale prostřednictvím anonymizačního serveru, který funguje jako proužek.

Může se zdát, že anonymizátor je stejná VPN, ale není.Na rozdíl od VPN, když používáte anonymizátor, nemusíte nic instalovat ani konfigurovat, vše se děje v prohlížeči, přímo na webových stránkách služby.Tento přístup umožňuje zobrazit pouze nejjednodušší stránky s textovými informacemi.Něco složitějšího se anonymizátorem vůbec nezobrazí nebo bude velmi zkreslené.

Jednou z nejpopulárnějších služeb tohoto druhu je web anonymouse.org.Další podobné služby můžete najít v kterémkoli vyhledávači pro dotaz „ anonymizátor “.