Jak prodloužit internetový kabel

V poslední době poskytovatelé pro připojení k internetu stále častěji používají běžnou místní síť.Jedná se o jednoduchý a spolehlivý způsob připojení k webu.Co je obzvláště důležité, když uživatel používá místní síť, nemusí instalovat žádné programy, ovladače ani další zařízení (například ADSL modem).

Avšak i při používání místní sítě se mohou uživatelé setkat s problémy.Typickým problémem je příliš krátký internetový kabel (síťový kabel).Při přemísťování počítače se často ukáže, že kabel nedosahuje nového umístění.V této situaci se uživatel potýká s otázkou, jak prodlužovat internetový kabel.Nyní zvážíme několik způsobů, jak tento problém vyřešit.

Nejprve provedeme malý teoretický úvod, abychom pochopili terminologii.K vybudování lokálních sítí se používá osmikrátový kroucený párový kabel (kabel s osmi dráty).Kabel má různé kategorie.K vybudování moderních místních sítí se používá kabel kategorie 5 (CAT5) nebo vyšší.Kategorie kabelů je vždy uvedena na samotném kabelu.Pro připojení kabelu k počítačovému směrovači nebo jinému síťovému zařízení se používá konektor 8P8C.Tento konektor se nejčastěji nazývá RJ-45, i když tento název není pravdivý.Na tomto konci dokončíme teorii a zvážíme způsoby, jak prodloužit internetový kabel.

Metoda č. 1.Pro prodloužení internetového kabelu můžete použít kroucenou dvojlinku RJ-45 (matka-matka).

Spojka RJ-45 s krouceným párem (matka-matka) nebo „truhlář“ je malá skříňka, na které jsou umístěny dva konektory RJ-45.Pokud tedy máte další krimpovanou kroucenou dvojici, můžete ji pomocí takové krabice připojit k internetovému kabelu.

Pomocí tohoto konektoru můžete snadno rozšířit svůj internetový kabel.Tato metoda má však velkou nevýhodu.Je velmi obtížné najít zvlněný kabel požadované délky na prodej.A nalezení konektoru RJ-45 (matka-matka) je ještě obtížnější.Proto použití této metody v praxi nebude snadné.

Metoda číslo 2. Pro prodloužení internetového kabelu můžete použít router.

Nebudeme uvažovat o použití rozbočovače nebo jiného síťového zařízení, protože směrovače jsou levné a jsou mnohem užitečnější.Instalací routeru se můžete připojit k internetu libovolný počet počítačů (v rozumných mezích).

K použití tohoto způsobu rozšíření internetového kabelu potřebujeme router samotný a kroucený párový kabel (síťový kabel) požadované délky.V některých případech si můžete koupit již zvlněný kus krouceného páru, někdy se kroucený pár implantuje přímo do obchodu.Jako poslední možnost můžete kroucenou dvojici komprimovat .

Váš internetový kabel musí být připojen k portu WAN (internetový port) routeru a kabel krouceného páru k normálnímu portu LAN routeru ak počítači.Po jednoduchém nastavení routeru můžete používat internet jako dříve.

Metoda číslo 3. Chcete-li prodloužit internetový kabel, můžete to udělatkroucení.

Nejjednodušší způsob.Vše, co potřebujete, je kus zkrouceného páru délky, kterou potřebujete.Není obtížné koupit nekomprimovaný kroucený pár.

Poté musíte na jakémkoli vhodném místě přerušit internetový kabel a zaklínit zakoupený kus krouceného páru.Je to dost snadné.Pro připojení krouceného páru nemusíte nic připájet.Jediné, co musíte udělat, je holé vodiče a jemně kroucené zkroucené dvojice barevně.Přirozeně, všechno musí být izolováno vysoce kvalitní pomocí elektrické pásky.Můžete se podívat na video o tom, jak kroucenou kroucenou dvojici.