Jak prodloužit životnost baterie notebooku

Notebooky se nyní prodávají ještě lépe než klasické stolní počítače.Notebooky mají mnoho výhod.Zabírají málo místa a mohou pracovat bez připojení k elektrické zásuvce.Notebooky však mají také nevýhody.Jednou z těchto nevýhod je opotřebení baterie notebooku. Při správném používání však bude baterie notebooku fungovat mnoho let efektivně.V tomto článku budeme hovořit o hlavních doporučeních, která poskytují odborníci a společnosti vyrábějící notebooky.

Chcete-li prodloužit životnost baterie notebooku, musíte dodržovat několik jednoduchých pravidel.

Nenabíjejte baterii nevhodnými nabíječkami. Nabíječka by měla být pouze originální, jinak můžete baterii velmi rychle zabít.

Nenabíjejte baterii na plné nabití. Proces úplného vybití před vypnutím notebooku a jeho úplného nabití od nuly způsobuje velké poškození baterie notebooku.

Baterii se nelíbí vysoké a nízké teploty. Proto nestojí za to uchovávat baterii, mnohem ji používat nebo nabíjet při extrémních teplotách.Optimální teplota pro baterii notebooku je od 0 do 45 stupňů, ideální je pokojová teplota.Musíte také sledovat teplotu notebooku samotného. Přehřátí vnitřních součástí notebooku může vést k přehřátí baterie.

Baterie musí být správně uložena. Pokud máte dlouhodobou potřebuPokud baterii skladujete, musíte ji nabít až na 40 procent a skladovat ji při pokojové teplotě na suchém místě, které není přístupné slunečnímu záření.

Kolem baterií visí spousta mýtů.Aby nedošlo k poškození baterie, zvažte několik z nejpopulárnějších mýtů.

Po nabití baterie musíte notebook odpojit nebo odpojit ze zásuvky.Neustálé nabíjení baterie urychluje její stárnutí.

Když pracujete s přenosným počítačem připojeným k elektrické zásuvce, není nutné baterii po nabíjení odpojit ani odpojit od elektrické zásuvky.S připojenou baterií a externím napájením můžete pracovat tak dlouho, jak je potřeba.

Baterii musíte trénovat, kalibrovat nebo zrychlovat.

Neměli byste postupovat podle pokynů, které naznačují „přetaktování“, „zaškolení“ nebo „kalibrování“ baterie po zakoupení nebo čas od času.Tyto akce pouze urychlují proces stárnutí baterie notebooku.

Při koupi notebooku je nejlepší okamžitě koupit náhradní baterii v rezervě.Během 2-3 let bude pro notebook obtížné najít novou baterii.

Baterii byste si neměli koupit, pokud ji v blízké budoucnosti nechcete používat.Baterie stárne a ztrácí kapacitu, i když se nepoužívá.Po 2-3 letech bude náhradní baterie téměř ve stejném stavu jako ta, která byla neustále používána.