Jak resetovat heslo v systému Windows 7

Zapomenuté heslo je typická situace při práci s počítačem.Pokud však lze zapomenuté heslo z webu obnovit jednoduše, zapomenuté heslo z počítače již neexistuje.Moderní verze systému Windows vám umožňují obnovit heslo pomocí e-mailu, ale ve Windows 7 taková funkce neexistuje.Ve Windows 7 musíte resetovat heslo.

Existuje mnoho různých způsobů, jak obnovit heslo.Ve většině případů jsou však tyto metody příliš komplikované, aby je nezkušený uživatel pochopil.Budeme zvažovat velmi jednoduchý způsob, jak obnovit heslo ve Windows 7. Vše, co potřebujete, je spouštěcí disketa s Windows 7 a několik minut času.

Zásada, kterou použijeme k obnovení hesla, je velmi jednoduchá.V systému Windows 7 je k dispozici lepkavá obsluha klíčů.Spouští se poté, co uživatel stiskne klávesu Shift pětkrát za sebou.Současně tento obslužný program pracuje i na obrazovce pro zadání hesla.Pokud nahradíte tento obslužný program příkazovým řádkem, lze jej spustit ještě před zadáním hesla.Obnovení hesla a použití příkazového řádku je technická záležitost.

Krok č. 1. Zavedení z disku Windows 7

K obnovení hesla potřebujeme disk Windows 7. Vložte jej do jednotky a spusťte systém.Po zobrazení okna s výběrem jazyka klikněte na tlačítko „Další“.

Krok č. 2. Otevřete „Obnovení systému“.

Poté se na obrazovce zobrazí výzva k instalaci systému Windows 7. Zde musíte kliknout na odkaz „Obnovení systému“.

Krok číslo 3. Pamatujeme si písmeno jednotky v systému Windows 7.

Dále čekáme, až disk najde nainstalované operační systémy.

Poté se na obrazovce objeví váš operační systém.Zde si musíte pamatovat, které písmeno bylo na disk přiřazeno operačnímu systému.Protože se tento dopis může změnit.Někdy je to písmeno C a někdy D (ačkoli je na jednotce C nainstalován operační systém Windows 7).Pamatujeme si dopis a klikneme na tlačítko „Další“.

Krok č. 4. Otevřete příkazový řádek.

Dále by se mělo otevřít okno „Obnovení systému“.Zde jen otevřeme "Příkazový řádek".

Krok 5. Provádíme příkazy.

Nyní je rozhodující okamžik.Nejprve musíme zálohovat soubor sethc.exe a poté jej nahradit souborem cmd.exe (tj. „Příkazový řádek“).Chcete-li vytvořit záložní kopii, zadejte následující příkaz:

  • kopie d: \ windows \ system32 \ sethc.exe d: \

V tomto případě musí být písmeno jednotky D nahrazenodopis, který si pamatujete dříve.V opačném případě se zobrazí chyba „nelze najít zadanou cestu.“

Chcete-li soubor sethc.exe nahradit souborem cmd.exe, proveďte následující příkaz:

  • kopie d: \ windows \ system32 \ cmd.exe d: \ windows \ system32 \ sethc.exe

Nezapomeňte použít písmeno, které bylo přiřazeno k jednotce z vašeho Windows 7, místo písmene D. Měli byste si to pamatovat dříve).Po provedení příkazu se zobrazí žádost o nahrazení souboru.Stiskněte klávesu Y (což znamená Ano) a stiskněte klávesu Enter.

Poté, co je lepkavý klíčový ovladač nahrazen„Příkazový řádek“, můžete v systému Windows 7 obnovit heslo. Chcete-li to provést, zavřete „Příkazový řádek“ a klikněte na tlačítko „Restartovat“.

Krok č. 6. Resetování hesla ve Windows 7.

Nyní přicházíme přímo do okamžiku, kdy bylo heslo resetováno ve Windows 7. Stáhněte si operační systém Windows 7 a potéJakmile se požadavek na heslo objeví na obrazovce, pětkrát stiskněte klávesu Shift na klávesnici.To by mělo spustit popisovač sticky-key, ale protože jsme ho nahradili příkazovým řádkem, spustí jej.

V tomto případě bude spuštěna „příkazová řádka“ s právy správce, což znamená, že můžeme resetovat heslo.V tomto „Příkazovém řádku“ proveďte následující příkaz:

  • net user user new_password

Tento příkaz nastaví nové heslo pro zadaného uživatele.

Po provedení tohoto příkazu se můžete přihlásit pomocí nového hesla, které jste právě nastavili.V budoucnu lze soubor sethc.exe obnovit ze zálohy.