Jak resetovat nastavení routeru

Resetování routeru je funkce, která vrátí router na nastavení, která byla v něm nastavena v továrně.Jinými slovy, vrací se k továrnímu nastavení routeru.Obvykle se tento postup provádí, pokud router nepracuje správně.Reset může být také vyžadován, pokud uživatel zapomněl heslo ze směrovače a nemůže zadat jeho nastavení.Pokud se ocitnete v podobné situaci, pak se tento článek určitě hodí.Zde se dozvíte, jak resetovat router.

Existují dva způsoby, jak obnovit nastavení na routeru : ​​software a hardware.Měkký reset je návrat k továrnímu nastavení pomocí speciální funkce ve webovém rozhraní routeru.Tato metoda může být použita pro problémy v routeru robota.Pokud však zapomenete heslo pro vstup do webového rozhraní, nebudete moci použít reset softwaru.V takovém případě se budete muset uchýlit k resetu hardwaru.Hardwarový reset se provádí pomocí speciálního tlačítka, které je umístěno na zadním panelu routeru.V tomto článku se podíváme na oba způsoby, ale začněme se softwarem, protože je mnohem jednodušší.

Pokud máte router D-Link DIR, abyste mohli router resetovat pomocí softwarové metody, musíte vstoupit do webového rozhraní (na takových routerech je obvykle k dispozici na 192.168.0.1) a přejděte do části „Údržba“.(Nástroje). "Poté v postranní nabídce musíte vybrat podsekci „Uložit a obnovit (SYSTÉM)“.Poté se zobrazí stránka webového rozhraní, kde můžete uložit, načíst nebo obnovit nastavení routeru.Chcete-li obnovit nastavení na výchozí tovární nastavení, klikněte na tlačítko „Obnovit zařízení“, které se nachází v samém spodku stránky.

Uživatelé routeru TP-LINK mohou resetovat nastavení takto:.Otevřete webové rozhraní ( IP adresa routeru a 192.168.1.1 nebo 192.168.0.1) a přejděte do části „Systémové nástroje“ (v ruském jazyce se tato část nazývá „Systémové nástroje“).Poté se otevře další nabídka, ve které musíte vybrat sekci „Tovární výchozí“ (v ruském rozhraní „Tovární nastavení“).Dále byste měli vidět stránku s tlačítkem „Obnovit“ (v ruském rozhraní „Obnovit“).Stisknutím tohoto tlačítka router resetuje nastavení.

Resetujte nastavení na routeru ZyXEL

Na routerech ZyXEL jsou nastavení resetována následovně.Otevřete webové rozhraní a přejděte do části „Systém“.Poté z rozbalovací nabídky otevřete podsekci „Konfigurace“.Nyní byste měli vidět stránku pro správu nastavení routeru.Zde můžete uložitobnovit nebo obnovit nastavení.Chcete-li resetovat nastavení na směrovači ZyXEL, stačí kliknout na tlačítko „Reset“.

Resetování nastavení na routeru Asus

Abyste mohli resetovat heslo na routeru Asus, musíte otevřít webové rozhraní (na směrovačích).z Asus se nejčastěji používá IP adresa 192.168.1.1) a přejděte do části „Administration“.Poté musíte otevřít kartu Správa.Nyní byste měli vidět stránku, na které můžete obnovit, uložit nebo obnovit tovární nastavení.Vezměte prosím na vědomí, že existuje trochu zmatek, tlačítko pro obnovení nastavení ze souboru se nazývá „Odeslat“ a tlačítko pro obnovení továrního nastavení se nazývá „Obnovit“.Protože potřebujeme obnovit tovární nastavení, musíme kliknout na tlačítko „Obnovit“.

Jak resetovat nastavení pomocí tlačítka

Pokud nemáte přístup k webovému rozhraní vašeho routeru (například jste zapomněliheslo), pak můžete vždy provést reset hardwaru, tj. pomocí tlačítka na zadním panelu.

Postup resetování pomocí tlačítka se může lišit v závislosti na modelu routeru.Proto dříve, než něco uděláte, je lepší si přečíst pokyny pro váš model routeru.Obecně však tovární nastavení vypadá takto:

  1. Vypněte napájení routeru a také odpojte všechny síťové a kabely USB ;
  2. Připojte router k síťové zásuvce a počkejte, až se načte(obvykle stačí 2-3 minuty);
  3. Pomocí sponky na papír nebo jiného tenkého předmětu stiskněte a podržte tlačítko RESET na zadní straně přístroje po dobu asi 15 sekund.Poté, co router bliká, lze tlačítko uvolnit.

Po těchto manipulacích router načte tovární nastavení a přejde k restartu.Po dalším restartu můžete připojit síťové kabely a router používat jako obvykle.