Jak rozbalit ISO soubor

Soubor ISO je obraz disku CD nebo DVD.Tyto soubory se používají k vytvoření přesné kopie dat obsažených na disku.V tomto článku budeme hovořit o tom, jak rozbalit soubor ISO a získat přístup k jeho obsahu.

Rozbalení souboru ISO pomocí archivátoru

Pokud potřebujete rozbalit soubor ISO, pak je nejjednodušší použít jakýkoli archivátor.Jako příklad si ukážeme, jak se to dělá pomocí příkladu bezplatného archivátoru 7-Zip.Můžete použít jakýkoli jiný archivátor, který se vám líbí.Můžete například použít WinRAR.

Aby bylo možné rozbalit soubor ISO, musíte kliknout pravým tlačítkem na soubor ISO a vybrat položku nabídky „7-Zip - Otevřít archiv“.

Výsledkem je okno s archivací 7-Zip s obsahem vašeho ISO souboru.V tomto okně můžete přetahovat soubory do požadované složky.Tento způsob vybalení však bude trvat déle.Pro co nejrychlejší vybalení klikněte na tlačítko „Extrahovat“.

Dále určete složku, do které chcete rozbalit váš ISO soubor, a klikněte na tlačítko „OK“.

Poté bude zahájen proces vybalení souboru ISO.Čas potřebný k vybalení závisí na velikosti souboru ISO a výkonu vašeho počítače.

Po dokončení vybalení všesoubory ze souboru ISO budou umístěny ve vybrané složce.

Rozbalení souboru ISO pomocí UltraISO

UltraISO je profesionální nástroj pro práci se soubory ISO.Pomocí tohoto programu můžete vytvářet, připojovat, rozbalovat a provádět mnoho dalších akcí se soubory ISO.UltraISO je placený program, ale můžete použít zkušební verzi.

Abyste mohli extrahovat ISO soubor pomocí UltraISO, musíte spustit UltraISO a otevřít požadovaný ISO soubor.To lze provést pomocí tlačítka na panelu nástrojů nebo v nabídce „Soubor - Otevřít“.Klávesová zkratka CTRL + O funguje také.

Po otevření souboru ISO se všechny soubory uvnitř tohoto obrazu disku zobrazí v okně programu UltraISO.Chcete-li je rozbalit, musíte vybrat vše a kliknout na ně pravým tlačítkem.V zobrazeném okně vyberte položku „Extrahovat do“.

Poté musíte vybrat složku a počkat, až UltraISO dokončí vybalení.

Rozbalení souboru ISO z Daemon Tools Lite

Soubor ISO můžete také připojit jako virtuální disk a poté z něj zkopírovat soubory.K připojení disků můžete použít Daemon Tools Lite nebo jakýkoli jiný program.

Chcete-li připojit soubor ISO, jednoduše jej otevřete.Pokud máte nainstalovanou nejnovější verzi Daemon Tools Lite, virtuální disk se připojí automaticky.

Poté otevřete okno „Tento počítač“, najděte tam virtuální disk a také jej otevřete.

Poté uvidíte soubory z obrazu ISO a můžete je zkopírovat do požadované složky.

Je třeba také poznamenat, že ve Windows 10 můžete připojit ISO soubory bez použití programů třetích stran, jako je Daemon Tools Lite.