Jak rozbít tabulku v aplikaci Word

Při práci s tabulkami v aplikaci Word je často nutné tabulku připojit nebo rozbít.Pokud jste také čelili podobnému problému, měl by vám tento článek pomoci.Zde se dozvíte, jak rozbít tabulku v aplikacích Word 2003, 2007, 2010, 2013 a 2016 a jak se připojit zpět k tabulce.

Konec tabulky v aplikaci Word 2007, 2010, 2013 a2016

Pokud používáte textový editor Word 2007, 2010, 2013 nebo 2016, pak chcete-li tabulku rozdělit na dvě části, musíte umístit kurzor na řádek tabulky, který by měl být prvním řádkem spodní tabulky.

Poté, co je kurzor umístěn na požadovaném řádku, přejděte na kartu „Rozvržení“ a klikněte na tlačítko „Rozdělit tabulku“ (v některých verzích aplikace Word se toto tlačítko bude nazývat „Rozdělit“).tabulka “).

V důsledku toho roztrhnete stávající tabulku na dvě části.V tomto případě bude první řádek nové tabulky řádek, na který jste umístili kurzor před zlomením.

Je třeba poznamenat, že tabulku lze rozbít nejen pomocí tlačítka „Rozdělit tabulku“ na kartě „Rozvržení“.To lze také provést pomocí kombinace kláves CTRL-SHIFT-ENTER.To se provádí podobným způsobem.Nejprve umístěte kurzor na tento řádek, který by měl být prvním řádkem druhé tabulky, a poté současně stiskněte tlačítka CTRL, SHIFT a ENTER.

Bvýsledkem je přesně stejná mezera jako v předchozím případě.

Konec tabulky v aplikaci Word 2003

Pokud používáte textový editor Word 2003, pak se ve vašem případě provede konec tabulky trochu jinak, protože aplikace Word 2003 má úplně jiné rozhraní..Chcete-li rozbít tabulku v aplikaci Word 2003, musíte otevřít nabídku Tabulka a vybrat možnost Rozbít tabulku.

Také v aplikaci Word 2003 by měla fungovat kombinace kláves CTRL-SHIFT-ENTER, o které jsme psali výše.

Jak se připojit k rozbité tabulce

Pokud se potřebujete k rozbité tabulce připojit dříve, existují dva způsoby.Prvním způsobem je odstranit všechny znaky, které jsou mezi tabulkami.Chcete-li to provést, je nejlepší nejprve povolit zobrazení netisknutelných znaků.To se provádí pomocí tlačítka na kartě „Domovská stránka“.

Poté musíte umístit kurzor mezi tabulky a odstranit všechny znaky, které jsou mezi nimi.Chcete-li odstranit znaky, použijte tlačítka Backspace a Delete na klávesnici.Po odstranění všech znaků mezi tabulkami se tabulky automaticky spojí.

Druhým způsobem, jak se připojit k rozbité tabulce, je použití příkazů Vyjmout a Vložit.V tomto případě vyberte celou druhou tabulku a vystřihněte ji pomocí kombinace kláves Ctrl-X.

Dále musíte umístit kurzor bezprostředně za první tabulku a vložit dříve řezanou tabulku pomocí Ctrl-V.

Pokud bylo vše hotovosprávně, rozbitá tabulka bude znovu připojena.

A text, který byl mezi oběma tabulkami, se mírně posune dolů.