Jak rozjasnit obrazovku na notebooku

Obrazovka je jedním z hlavních spotřebitelů energie na notebooku.Proto výrobci notebooků a vývojáři softwaru přicházejí s různými způsoby, jak šetřit energii obrazovky.Nejjednodušší způsob, jak ušetřit peníze, je snížit jas obrazovky na notebooku.Jas občas se automaticky sníží (například při nízkém stavu baterie), což uživatele mýlí.Protože většina nezkušených uživatelů jednoduše neví, jak vrátit obrazovku na normální úroveň jasu.Pokud se ocitnete v podobné situaci, měl by vám tento článek pomoci.Zde mluvíme o tom, jak rozjasnit obrazovku na notebooku.

Metoda č. 1. Ovládání jasu obrazovky notebooku pomocí Windows Mobility Center.

Operační systémy Windows mají malý obslužný program nazvaný Centrum mobility Windows.Je určen k ovládání funkcí, které ovlivňují spotřebu energie notebooku.Chcete-li otevřít „Centrum mobilních zařízení Windows“, musíte kliknout pravým tlačítkem myši na ikonu baterie (je umístěna v pravém dolním rohu vedle systémových hodin) a vybrat položku „Centrum mobilních zařízení Windows“.

Poté by se před vámi mělo otevřít okno Windows Mobility Center.Chcete-li rozjasnit obrazovku na notebooku, stačí přesunout posuvník jasu doprava. Redukce jasu se provádí podobným způsobem.

Okno Centrum mobilních zařízení Windows má kromě řízení jasu také přístup kdalší funkce.Zde můžete například ovládat hlasitost, aktivovat nebo deaktivovat režim úspory baterie a spravovat bezdrátová připojení.

Metoda č. 2. Ovládání jasu obrazovky na notebooku pomocí kombinace kláves.

Většina výrobců notebooků poskytuje možnost řídit jas obrazovky pomocí klávesových kombinací.Věnujte pozornost vaší klávesnici, s největší pravděpodobností existují klávesy, na kterých kromě obvyklých znaků existuje obrázek ve formě slunce.Tyto klávesy se používají k ovládání jasu obrazovky na notebooku.Je však třeba je stisknout spolu s klávesou Fn, která se obvykle nachází v levé dolní části klávesnice.

Pomocí těchto kláves můžete rychle zvýšit nebo snížit jas obrazovky na svém notebooku.V takovém případě nemusíte otevírat žádná další okna ani programy.

Metoda č. 3. Ovládání jasu obrazovky pomocí ovládacího panelu.

Obrazovku na notebooku můžete také rozjasnit pomocí ovládacího panelu.Chcete-li to provést , otevřete ovládací panel a přejděte do části „Systém a zabezpečení -> Možnosti napájení -> Nastavení vypnutí displeje“.

Zde můžete nastavit úroveň jasu obrazovky, která bude použita při práci na baterii a napájení ze sítě.Musíte si však uvědomit, že tato nastavení budou použita pouze pro aktuální plán napájení.A v operačním systému Windows existují tři takové plány.To jeVysoký výkon, úspora energie a vyváženost.Chcete-li automaticky změnit jas obrazovky na notebooku tak, aby fungoval co nejlépe předvídatelně, musíte upravit jas pro všechny tři plány napájení.