Jak se připojit k FTP

V operačním systému Windows existuje několik způsobů, jak se připojit k FTP serveru.Pro práci s FTP servery, takzvanými FTP klienty, můžete použít obvyklý Explorer, jakýkoli prohlížeč nebo specializované programy.V tomto článku vám řekneme, jak se připojit k FTP serveru a jak s ním pracovat.

Používáme obvyklý Průzkumník Windows

Nejjednodušší a nejdostupnější způsob jepomocí Průzkumníka Windows.Chcete-li to provést, otevřete libovolnou složku a do adresního řádku zadejte předponu „ftp: //“ a IP adresu vašeho FTP serveru.Poté se otevře okno, ve kterém musíte zadat uživatelské jméno a heslo pro přístup k FTP serveru.Pokud server umožňuje anonymní přihlášení, můžete se přihlásit bez hesla.

Po přihlášení k FTP serveru pomocí Průzkumníka můžete se soubory a složkami na serveru pracovat pomocí známého rozhraní operačního systému Windows.

Používáme jakýkoli prohlížeč

Druhým způsobem je procházet prohlížečem.Se servery FTP může pracovat jakýkoli moderní prohlížeč.Stačí otevřít prohlížeč a zadat předponu „ftp: //“ a IP adresu vašeho serveru.

S FTP serverem však nebudete moci plně pracovat pomocí prohlížeče nebo Průzkumníka.K tomu je třeba použít specializované programy, také známé jako FTP klienti.

Používáme FTP klienta FileZilla

Pravděpodobně nejlepším FTP klientem pro operační systém Windows je FileZilla.Tento program má všechny potřebné funkce a umožňuje vám vyřešit všechny problémy při práci s FTP servery.

Klíčové vlastnosti FTP klienta FileZilla:

  • Jednoduché a intuitivní rozhraní
  • Russifikované rozhraní
  • Podpora všech internetových standardůnezbytné pro práci s FTP servery
  • Schopnost pokračovat v přenosu souborů
  • Schopnost řídit rychlost přenosu dat
  • Prohledávat server
  • Práce s několika servery současně

Abyste se mohli připojit k FTP pomocí klienta FileZilla, musíte do Správce stránek přidat server.Chcete-li to provést, spusťte File - Site Manager.Poté klikněte na tlačítko „Nový web“ a do pravé části okna zadejte data pro autorizaci na serveru.Po zadání všech dat výsledek uložte.

Chcete-li se připojit k serveru, klikněte na šipku vedle ikony Site Manager a vyberte server, který jste právě přidali.Po tomto programu se připojte k FTP.

Na pravé straně obrazovky programu FileZilla se zobrazují soubory FTP serveru a na levé straně jsou vaše místní data.Soubory můžete kopírovat přetažením nebo pomocí kontextové nabídky.