Jak se připojit k jinému počítači přes internet

Někdy nastane situace, když naléhavě potřebujete použít počítač, který je umístěn ve velké vzdálenosti od vás.Například s cílem opravit něco v počítači přítele nebo kopírovat dokumenty, které jste zapomněli v domácím počítači.Nyní je díky internetu to docela reálné, navíc je to velmi jednoduché.V tomto článku si povíme o tom, jak se připojit k jinému počítači přes internet a získat plný přístup ke všem prostředkům na něm.

Chcete-li se připojit k jinému počítači přes internet, můžete použít funkci Vzdálená plocha.Tato funkce je součástí operačního systému Windows, vyžaduje však poměrně komplikované nastavení a má řadu omezení.Proto budeme zvažovat proces připojení pomocí TeamViewer.

TeamViewer je zcela zdarma pro nekomerční použití.Můžete si ji stáhnout na oficiálních webových stránkách teamviewer.com.

Připravte počítač, ke kterému se připojíte přes internet

Nejprve je třeba připravit počítač, ke kterémuPlánujete připojení přes internet.Stáhněte a nainstalujte TeamViewer.

Proces instalace je co nejjednodušší.Po spuštění instalačního programu se zobrazí okno, ve kterém je třeba povolit funkce „Instalovat“ pro jeho pozdější správupočítač “a„ osobní /nekomerční použití “.

Dále klikněte na tlačítko „Přijmout - dokončit“.Poté TeamViewer nainstaluje a okamžitě spustí.Při prvním spuštění programu budete vyzváni, abyste nakonfigurovali nekontrolovaný přístup k počítači.

V prvním kroku nastavení přístupu musíme zadat jméno počítače a heslo.Zadejte tato data a klikněte na tlačítko „Další“.

Poté budete vyzváni k vytvoření účtu.Tento krok můžete přeskočit, nemusíte si vytvářet účet.Vyberte možnost „Nechci si vytvořit účet“ a klikněte na tlačítko „Další“.

To je vše, konfigurace nekontrolovaného přístupu je dokončena.V posledním okně uvidíte ID (identifikační číslo počítače).

Toto ID se používá jako přihlašovací jméno pro připojení k počítači.Zkopírujte jej nebo napište na bezpečné místo.

Připojení k jinému počítači přes internet

Poté, co jste připravili jeden z počítačů pro připojení (nainstalovaný a nakonfigurovaný TeamViewer), můžete začít pracovat s hlavním počítačemze kterého se připojíme.

Spustíme instalační program programu TeamViewer v počítači, ze kterého se připojíme ke vzdálenému počítači.V okně instalátoru musíte vybrat funkce „Instalovat“ a „Osobní /nekomerční použití“

Poté bude program TeamViewer nainstalován, spuštěn a bude okamžitě připraven k práci.Na počítači, ze kterého budetepřipojit, již nemusíte nic konfigurovat.

Abyste se mohli připojit k jinému počítači přes internet, musíte zadat „Partner ID“ (ID počítače, které jsme obdrželi po nastavení nekontrolovaného přístupu) a klikněte na tlačítko „Připojit“.

Poté program požádá o heslo.

Zadejte heslo, které jsme zadali při konfiguraci nekontrolovaného přístupu, a klikněte na tlačítko „Přihlásit se“.To je vše, poté uvidíte plochu jiného počítače, ke kterému jste připojeni přes internet.