Jak si vybrat levný tablet

Tabletové počítače jsou stále populárnější.Stále více uživatelů se rozhoduje koupit tablet místo netbooku nebo levného notebooku.Koneckonců, pomocí tabletu můžete dělat téměř všechno stejné, ale zároveň je kompaktnější a váží méně.

Ale tablety jsou stále docela drahá zařízení.Většina modelů od známých výrobců stojí více než 16 tisíc rublů.Mnoho uživatelů se proto zajímá, jak si vybrat levný tablet.Nyní se pokusíme analyzovat situaci s levnými tabletami a zjistit, které které tablety se nejlépe kupují v tomto cenovém rozpětí.

Úhlopříčka obrazovky

Cena tablety do značné míry závisí na úhlopříčce zařízení.Nejprve proto musíte určit obrazovku, jakou velikost potřebujete.Pokud je pro vás vhodný tablet s malou úhlopříčkou (7 - 8 palců), můžete si koupit slušné zařízení za rozumnou cenu.Například:

 • Asus Nexus 7;
 • Samsung GALAXY Tab 2 7.0;
 • Asus MeMO Pad ME172V;
 • a některé další;

Tyto 7palcové tabletové počítače stojí až 10 tisíc rublů.Tyto modely jsou vybaveny poměrně kvalitními obrazovkami a výkonnými procesory.A co je nejdůležitější, jedná se o tablety od známých výrobců.To nám umožňuje doufat, že tato zařízení budou fungovat spolehlivě, bez zbytečných závad a dostanou aktualizace softwaru.

Pokud potřebujete velkou obrazovku (9,7 - 10,1 palce), najdete levnou tabletu odvýrobce bude obtížné.V tomto případě musíte věnovat pozornost tabletám od čínských výrobců.

Rozlišení

Poté, co jste se rozhodli pro úhlopříčku obrazovky, musíte věnovat pozornost rozlišení.Čím vyšší rozlišení obrazovky, tím lepší.

Obrazovka s vysokým rozlišením je vhodná pro prohlížení a čtení textů.Ale protože jsme si vybrali levný tablet, existuje několik funkcí.

 • Obrazovka s vysokým rozlišením spotřebovává energii baterie mnohem rychleji.To platí zejména pro levné tablety, které jsou vybaveny spíše slabými bateriemi;
 • Obrazovka s vysokým rozlišením vyžaduje výkonný procesor.Protože levné tablety jsou vybaveny poměrně průměrnými procesory, nejčastěji to vede k pomalému fungování rozhraní, programů a her;

Za nejoptimálnější rozlišení pro levný tablet lze považovat:

 • 1024 × 600 pro zařízení se 7palcovou obrazovkou;
 • 1 024 × 768 pro zařízení s 8palcovou obrazovkou;
 • 1280 × 800 pro zařízení s 10palcovou obrazovkou;

Při výběru levných tablet s úhlopříčkou 9,7 palce a rozlišením 2048 × 1536 musíte být velmi opatrní a vyvážení.Protože většina těchto zařízení je velmi pomalá a málo stabilní.

Výkon

Pro výběr levného tabletu není dostatek funkcí obrazovky.Musíte také věnovat pozornost výkonu zařízení.Nyní se budeme zabývat hlavnímvlastnosti, které ovlivňují výkon tabletu.

 • Počet jader.Nejlepší je zvolit dva nebo čtyři základní procesory.
 • Rychlost hodin procesoru.Frekvence hodin by měla být 1 GHz nebo vyšší;
 • Množství paměti RAM.Minimální množství paměti RAM pro pohodlný provoz 1 GB;
 • Grafický akcelerátor.Grafický akcelerátor ovlivňuje herní výkon.Optimální grafické akcelerátory lze zvážit: GeForce (procesory NVIDIA Tegra 2 a vyšší), Mali-400 (a vyšší), PowerVR SGX540 (a vyšší), Adreno 220 (a vyšší).

Operační systém

Všechny levné tablety jsou vybaveny operačním systémem Android.Při výběru konkrétního modelu musíte věnovat pozornost verzi systému Android.Minimální verzi v tuto chvíli lze považovat za Android 4.0.Pokud je to možné, je lepší zvolit Android 4.1.

Tablety se systémem Android 3.0 a dalšími staršími verzemi - lepší je koupit.Jinak budete mít problémy se spuštěním softwaru.

Výrobce

Pokud nevíte, jak si vybrat levnou tabletu, raději upřednostněte zařízení od známého výrobce.Taková zařízení stojí o něco více než jejich protějšky od méně populárních značek, ale za peníze získáte větší spolehlivost, lepší software a aktualizace firmwaru.

Společnosti jako Samsung, ASUS, Acer a Sony patří mezi první úroveň výrobců tablet.Kromě nich je vyrábějí i velmi kvalitní a levné tabletyspolečnosti jako: Viewsonic, Lenovo, Toshiba, Fujitsu, Huawei, Motorola a Hyundai.