Jak si vybrat notebook pro hry

Mnoho nadšenců počítačové hry se zajímá o to, jak si vybrat notebook pro hry.Odpověď na tuto otázku zdaleka není tak jednoduchá, jak by se mohla na první pohled zdát.Po zakoupení stolního počítače můžete kdykoli změnit libovolnou součást počítače.V případě notebooku však toto zaměření nebude fungovat.Výběr notebooku je proto vždy velmi odpovědným úkolem.V jednom z článků jsme již hovořili o tom, jak si vybrat notebook pro domácnost, ale teď si povíme o výběru herního notebooku.

Abyste zjistili, jak si vybrat notebook pro hry, musíte pochopit, jaký by měl být herní notebook.Za prvé, musí to být výkonný notebook.Moderní počítačové hry vyžadují obrovské počítačové prostředky.Proto musí mít notebook výkonný procesor a grafickou kartu.Právě tyto dvě složky nejvíce ovlivňují celkový výkon notebooku ve hrách.Také při výběru notebooku pro hry nesmíte zapomenout na pohodlí.Pro pohodlné hraní počítačových her by měl mít notebook velkou a pohodlnou klávesnici.V opačném případě nebudete schopni demontovat vysoký výkon ve hrách.

Jak si vybrat herní notebook

Nejjednodušší možností by bylo koupit takzvaný herní notebook nebo profesionální herní notebook.Tyto notebooky jsou navrženy speciálně pro hry, jsou vybaveny výkonnými komponentyklávesnice a spolehlivý chladicí systém.

Typické herní notebooky jsou notebooky následujících značek:DELL ALIENWAREaAsus ROG .Například v současné době je top konfigurace notebooku DELL ALIENWARE M18x vybavena následujícími komponenty:

 • Čtyřjádrový procesor Core i7 s taktovací frekvencí 2300 MHz;
 • 16 GB DDR3 RAM 1333 MHz;
 • 18,4 palcový displej s rozlišením 1920 × 1080 s LED podsvícením;
 • Diskrétní grafická karta AMD Radeon HD 7970M se 2 gigabajty grafické paměti GDDR5;
 • jednotka DVD-RW;
 • 2 terabajtový pevný disk;
 • Síťová karta 1 gigabit /s;
 • Bezdrátové Bluetooth propojovací moduly a Wi-Fi 802.11n;
 • Vestavěná čtečka karet;
 • Rozhraní: USB 2.0 × 3, USB 3.0 × 2, HDMI, VGA (D-Sub), Mini DisplayPort, mikrofonní vstup, výstup audio /sluchátka, eSATA, S /PDIF;

Výběrem takového notebooku pro hry získáte nejvhodnější řešení.Ale takové notebooky jsou mnohem dražší než běžné, proto si většina milovníků počítačových her zpravidla vybere notebooky snadněji.

Hlavní vlastnosti notebooku pro hry

Jak si vybrat notebook pro hry, pokud si vezmete peníze za DELL ALIENWARE nebo jiný podobný monster laptop?Vezměte v úvahu vlastnosti, kterým byste měli při výběru věnovat zvláštní pozornost.

 • Procesor. Herní notebook by měl být vybaven výkonným procesorem.Během výběru se zaměřte na hlavní vlastnosti procesoru.Nejlepší možností by byl procesor Intel Core i7.Pokud si vezmete notebooks takovým procesorem není žádná možnost, můžete věnovat pozornost procesorům, jako jsou: Intel Core i5 a AMD A10.
 • Grafická karta. Nejprve musí být grafická karta diskrétní.Nyní jsou téměř všechny procesory vybaveny integrovanými video akcelerátory.Nejnovější modely takových urychlovačů vykazují docela dobré výsledky, ale stále jsou velmi daleko od plné diskrétní grafické karty.Proto, pokud si chcete vybrat notebook pro hry, pak notebooky bez diskrétní grafické karty musí být okamžitě vyřazeny.Pokud jde o sílu, čím silnější je grafická karta, tím lépe.Nejpokročilejšími modely v současné době jsou AMD Radeon HD 7970M a GeForce GTX 675M.
 • RAM. Čím více paměti RAM, tím lepší.Je vhodné zvolit model s 8 gigabajty nebo více paměti RAM.
 • Pevný disk. Pevný disk herního notebooku musí být dostatečně velký, aby vyhovoval všem potřebným hrám.V poslední době získávají popularitu i notebooky, ve kterých je nainstalován klasický pevný disk i disk SSD.Systémy s touto konfigurací poběží mnohem rychleji.Je třeba poznamenat, že notebooky výhradně s jednotkou SSD a bez pevného disku nebudou fungovat.V tomto případě nebude kapacita jednoho disku SSD stačit k uložení velkého počtu her.
 • ​​
 • Úhlopříčka obrazovky. Pro pohodlnou hru by obrazovka měla být velká.Nejlepší je vybrat notebook s velikostí obrazovky 15 palců.
 • Klávesnice. Klávesnice je velmi důležitou součástí milovníka počítačové hry.Abyste se ujistili, že klávesnice vybraného notebooku bude pro vás dostatečně pohodlná, musíte ji otestovat.Pokud nakupujete v internetovém obchodě, je lepší strávit nějaký čas hledáním vybraného modelu v běžném obchodě a kliknout na klávesnici.
 • Chladicí systém. Počítačové hry vytvářejí obrovské zatížení, a proto notebook začíná být velmi horký.Práce na zařízení, které se zahřívá jako elektrická trouba, není příliš pohodlné.Proto musí být herní notebook vybaven spolehlivým systémem chlazení.Jedním z typických příznaků špatného chlazení je příliš tenký případ.
 • DVD mechanika. Herní notebook musí být jednoduše vybaven jednotkou DVD, jinak budete mít problémy s instalací a spuštěním her, které jsou distribuovány na discích.