Jak si vybrat UPS

Co je nepřerušitelný zdroj napájení a jak zvolit UPS?Bohužel, mnoho uživatelů PC pokládá tyto otázky, když je příliš pozdě.

Výpadky napájení mohou vést ke ztrátě informací a poškození počítačového vybavení, což zase vede ke zcela volitelné ztrátě peněz.Proto je výkup předem tzv. „Nepřerušeného“ velmi moudrou investicí peněz.

Pokud vás zajímá, jak si vybrat UPS, nejdřív musíme zjistit, o co jde a k čemu se používá.Zkratka UPS znamená nepřerušitelný zdroj napájení, a proto se překládá jako nepřerušitelný zdroj napájení nebo UPS.To znamená, že UPS je zařízení, které poskytuje nepřetržité napájení pro zařízení, která vyžadují stabilní zdroj energie.Další informace o tom, jak toto zařízení funguje, najdete v článku „ Co je to UPS “.

Při výběru správného UPS zvažte hlavní charakteristiky moderních nepřerušitelných zdrojů napájení.

Typické UPS pro domácí použití

Typ architektury UPS

Právě na trhu jsou nyní tři typyArchitektura UPS, je to záložní UPS, line-interaktivní UPS, stejně jako nepřetržitý UPS.

Nejběžnějším typem jezáložní UPS , také nazývaná off-line UPS, záložní UPS nebo zadní UPS.Tento typ má nejjednodušší konstrukci a nejnižší cenu.Záložní funkce UPS je, že začnou spotřebovávat energii baterie.pouze v případě poklesu nebo zmizení napětí v síti.Pokud je vše v pořádku s napětím, záložní UPS jej jednoduše přenese ze vstupu na výstupy a navíc prochází filtrem.

Line-interaktivní UPSnebo Line-interaktivní UPS jsou složitější nepřerušitelné zdroje napájení.Zpravidla patří do průměrného cenového rozpětí.Zařízení tohoto typu mohou flexibilně regulovat napětí pomocí autotransformátoru (posilovače).

Nejpokročilejší a nejdražší nepřerušitelné zdroje napájení jsounepřetržité zdroje UPSnebo on-line zdroje UPS.Tato zařízení neustále používají baterie.V tomto případě baterie hrají roli vyrovnávací paměti, která chrání zařízení před přepětím.

Výkon

Výkon je jednou z hlavních charakteristik jakéhokoli nepřerušitelného napájení.Pokud si chcete vybrat UPS, která dokáže vaše zařízení udržovat v provozuschopném stavu, musíte k této charakteristice pečlivě přistupovat.

Jak tedy vybrat UPS s dostatečným výkonem?K označení výkonu UPS se používají voltové ampéry nebo VA (plný výkon).Pro převedení obvyklého výkonu ve wattech na voltampéry se používá koeficient 0,7.

Zdroj nepřerušitelného napájení (VA) = připojitelný výkon zátěže (W) /0,7.

Životnost baterie

Většina UPS poskytuje životnost baterie 3 až 10 minut.Pokud je zatížení menší než maximální, pak jakProvozní doba UPS je obecně delší.

Počet zásuvek

Většina moderních UPS je vybavena třemi nebo více zásuvkami.Nepřipojujte k zásuvce všechna možná zařízení.Tím se výrazně sníží provozní doba v případě výpadku proudu.To se týká zejména laserových tiskáren a kopírovacích strojů.Mohou na UPS příliš zdůraznit.